Podsumowanie debaty w Witkowie - 2014 - KPP Gniezno

Podsumowanie debaty w Witkowie

Przykładowy obrazZa nami kolejna debata społeczna. Tym razem funkcjonariusze zaprosili do wspólnej dyskusji o szeroko rozumianym bezpieczeństwie mieszkańców gminy Witkowo. Takie spotkania są niezwykle istotnym elementem dialogu między mieszkańcami a policją. Dają możliwość zdiagnozowania potrzeb i oczekiwań społeczeństwa w zakresie bezpieczeństwa oraz pozwalają na bezpośrednią i szybką wymianę informacji.

 

 

Trzecia w tym roku debata organizowana była pod hasłem „Decydujmy wspólnie” za nami. Komendę Powiatową Policji w Gnieźnie reprezentował komendant insp. Artur Sobolewski, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego kom. Sławomir Sikorski oraz oficer prasowy st. asp. Anna Osińska, natomiast Komisariat Policji w Witkowie asp. szt. Mariusz Masłowski. Na sali był również Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Witkowo Marian Gadziński, radni, sołtysi, przedstawiciele instytucji, lokalne media oraz policjanci z miejscowego komisariatu.

Uczestnicy debaty zgłaszali potrzeby zwiększenia ilości kontroli prędkości w Mielżynie i Gaju. W Małachowie Złych Miejsc zastosowania na przejściu dla pieszych sygnalizacji świetlnej lub innych urządzeń zwiększających bezpieczeństwo pieszych. W trakcie debaty wskazano na spożywanie alkoholu w rejonie jednego ze sklepów na ulicy Czerniejewskiej znajdującego się w pobliżu szkoły. Na pytanie lokalnego dziennikarza dotyczące nasilenia kradzieży pojazdów w Witkowie oraz na temat wcześniej wskazanego sklepu spożywczego informacji udzielili komendant powiatowy i komendant komisariatu. Na część wniosków mieszkańcy otrzymali odpowiedzi już podczas samej debaty. Inne zostały zapisane z poleceniem komendanta wdrożenia ich przez funkcjonariuszy podczas codziennej służby.

 

 

 

Przykładowy obraz
 
 Przykładowy obraz
 
 Przykładowy obraz
 
 Przykładowy obraz