Aktualności
Rozmiar czcionki
- Posiadała narkotyki przy sobie i w mieszkaniu Policjanci z Referatu Patrolowo Interwencyjnego gnieźnieńskiej komendy zatrzymali 39- letnią kobietę. Podejrzana stojąc na chodniku na widok radiowozu zareagowała nerwowo. Jej zachowanie zainteresowało mundurowych, którzy w trakcie czynności znaleźli u niej narkotyki. Jak się okazało środki odurzające w postaci substancji krystalicznej i proszkowej miała również w mieszkaniu. Gnieźnianka trafiła do policyjnego aresztu. Usłyszała już prokuratorskie zarzuty.
- Przyszłość a Ty - PaT Młodzież jest mądrym i kreatywnym partnerem dorosłych w profilaktyce! Dziękuję wszystkim, którzy uwierzyli w skuteczność metody twórczej profilaktyki rówieśniczej i z pełnym zrozumieniem oraz przyzwoitością (mimo wszystko) wspierali budowanie naszej Społeczności! Porozmawiaj o programie PaT z pokoleniem Alfa! Grzegorz Jach – autor programu
- Bezpieczne Ferie Gnieźnieńscy uczniowie, ich rodzice i nauczyciele z niecierpliwością czekali na ten moment. 20 stycznia rozpoczynają się ferie zimowe. Zanim jednak nastąpi czas relaksu, wyjazdów i zimowych przygód policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie chcą przypomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Ich przestrzeganie pozwoli zapewnić sobie spokojny i bezpieczny wypoczynek.
- Oszukana metodą "na wnuczka" 50 tysięcy złotych oraz biżuterię wartą kilka tysięcy złotych straciła 78-letnia mieszkanka Gniezna. Chciała pomóc wnukowi, który rzekomo spowodował wypadek. Spakowała pieniądze i kosztowności, po czym na klatce schodowej budynku wielorodzinnego przekazała mężczyźnie podającego się za nieumundurowanego policjanta. Do zdarzenia doszło w środę, 15 stycznia w nocy (ok 01.10) na ulicy Sobieralskiego.
- KWP - Nie będzie taryfy ulgowej dla kierowców z sądowym zakazem prowadzenia aut W 48 godzin zamykamy do aresztów i wysyłamy za więzień kierowców z sądowym zakazami prowadzenia aut. W kontekście poważnych wypadków, do których dochodziło w ostatnim czasie na terenie kraju przeprowadziliśmy własne analizy. Okazało się że w Wkp. mamy 14 455 osób z sądowymi zakazami prowadzenia samochodów. Wielu takich kierowców było zatrzymywanych przez naszych policjantów wielokrotnie. Rekordzistami są - pewna kobieta z Powiatu Konińskiego i mężczyzna z Powiatu Kolskiego. Oboje mają po 11 aktywnych sądowych zakazów prowadzenia samochodów.
- Sytuacja kadrowa w gnieźnieńskiej Policji W 2024 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Gnieźnie zostało złożonych 117 aplikacji o przyjęcie do służby w Policji. Przyjęliśmy 19 nowych funkcjonariuszy do służby. Osoby, które chcą wstąpić w szeregi Policji, muszą spełnić szereg formalnych wymogów. Niezbędne jest polskie obywatelstwo oraz posiadanie nieposzlakowanej opinii. Osoby aplikujące na to stanowisko nie mogą być skazane prawomocnym wyrokiem sądu i powinny korzystać z pełni praw publicznych. Dodatkowo wymagane jest ukończenie co najmniej średniej szkoły oraz posiadanie zdolności fizycznej i psychicznej do służby w Policji.
- Program "Przyszłość a Ty" Program „Przyszłość a Ty” to trzeci etap programu „Profilaktyka a Ty”, który w latach 2006 – 2016 objął na terenie całego kraju pół miliona osób i był realizowany przez Policję, MSWiA (w ramach programu „Razem bezpieczniej”), MEN (w ramach programu „Bezpieczna i przyjazna szkoła”), Rzecznika Praw Dziecka, a także przez samorządy, wyższe uczelnie, organizacje pozarządowe oraz wielu partnerów wspierających.
- Zmiany w kierownictwie gnieźnieńskiej Policji 13 stycznia 2025 roku insp. Przemysław Kozanecki zameldował I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Sławomirowi Piekutowi o zdaniu obowiązków na stanowisku. Od czerwca 2016 roku inspektor Przemysław Kozanecki dowodził gnieźnieńską jednostką będąc Komendantem Powiatowym Policji w Gnieźnie. Dzisiaj, rozkazem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, obowiązki te przejął kom. Paweł Szafrański, który dotychczas był Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Koninie.
- Inauguracja ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” Dzisiaj, 9 stycznia 2025 roku, Biuro Prewencji KGP po raz kolejny zainaugurowało ogólnopolską akcję informacyjno-edukacyjną pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Uroczystość odbyła się tym razem w garnizonie dolnośląskim na terenie stacji narciarskiej „Sudety Lift” w Szklarskiej Porębie. Do współpracy przy organizacji imprezy zaproszono Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, Komendę Miejską Policji w Jeleniej Górze, Komisariat Wodny Policji we Wrocławiu, policjantów z komend powiatowych Policji woj. dolnośląskiego oraz partnerów akcji.
- Policjanci z Gniezna i Czerniejewa zatrzymali pasera i odzyskali skradzionego Kampera Skuteczne działanie, doskonałe rozpoznanie i wzorowa współpraca gnieźnieńskich policjantów drogówki, wydziału prewencji i funkcjonariuszy z Czerniejewa doprowadziły do zatrzymania pasera i odzyskania skradzionego samochodu o wartości ponad 200 tysięcy złotych. 42-letni obywatel Litwy usłyszał już prokuratorskie zarzuty. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.