Aktualności
Rozmiar czcionki
- KWP - Święto Służby Cywilnej Sylwia Bąkowska, Ewa Hejna i Anna Grabowska zostały wyróżnione przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Tomasza Olczyka promesami. Nasze drogie panie uczestniczyły wraz Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Gnieźnie mł. insp. Robertem Reckim w uroczystej zbiórce, zorganizowanej w auli kongresowo-dydaktycznej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Była to okazja do podziękowań za codzienną pracę na rzecz wielkopolskiej Policji, (w tym gnieźnieńskiej). To wszystko z okazji Dnia Służby Cywilnej, który obchodzimy 17 lutego br.
- Kolejny poszukiwany listem gończym zatrzymany Nie ma dnia, aby do policjantów w Gnieźnie nie wpływały listy gończe i nakazy doprowadzenia osób za sprawcami przestępstw i wykroczeń. Kolejną, 7 zatrzymaną osobą poszukiwaną listem gończym w tym roku jest zatrzymany 36-letni gnieźnianin, którego zatrzymali operacyjni. Sąd Rejonowy i Prokuratura Rejonowa w Gnieźnie wydały za mężczyzną list gończy. 36-latek był poszukiwany za kradzieże.
- Zgłoś kandydata do konkursu „Policjant, który mi pomógł”! Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji już po raz kolejny organizuje ogólnopolski konkurs „Policjant, który mi pomógł”, którego głównym celem jest promocja postaw i umiejętności policjantów osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym.
- 100 lat kobiet w Policji Pierwsza policja kobieca powstała w Stanach Zjednoczonych jeszcze w 1880 r., potem kobiety w policji pojawiły się w Anglii, Niemczech i Holandii. W 1923 r. Liga Narodów zaapelowała do państw członkowskich, żeby stworzyły struktury kobiece w policji, przede wszystkim do walki z handlem żywym towarem, czyli handlem kobietami i dziećmi. Na świecie, zarówno w Europie, jak i w Polsce, dwudziestolecie międzywojenne było czasem wielkich przemian obyczajowych i społecznych. Pojawienie się kobiet w policji było z jednej strony efektem rozszerzania obszarów aktywności kobiet, w tym aktywności zawodowej, a z drugiej - koniecznością, gdyż policja musiała się zmieniać. Pojawiły się nowe formy przestępczości, które występowały masowo: sutenerstwo, nierząd, problemy z młodzieżą, problemy wychowawcze, rodzinne, przestępstwa wobec kobiet. Z tymi zjawiskami policja w męskim wydaniu do końca sobie nie radziła, dlatego trzeba było sięgnąć po żeńskie służby.
- Policjanci przyjechali na interwencję, a tam 3,6 kg narkotyków Policjanci z Gniezna w mieszkaniu 41-latka zabezpieczyli 3,6 kilograma narkotyków. Podejrzany usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości żywicy konopi i marihuany. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w w postaci dozoru policji. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
- Działania "Truck & Bus" W środę 19 lutego 2025 r. na terenie całej Polski prowadzone będą działania kontrolno – prewencyjne pn. „Truck & Bus” koordynowane przez Europejską Organizację Ruchu Drogowego „Roadpol”. Celem akcji jest przede wszystkim kontrola przestrzegania przepisów ruchu drogowego oraz wykonywania transportu drogowego, w szczególności przez kierujących pojazdami dostawczymi i ciężarowymi.
- Tymczasowy areszt za znęcanie się nad żoną Policjanci zatrzymali 80-letniego mieszkańca Trzemeszna, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.
- Kierował na zakazie - w trybie przyspieszonym usłyszał wyrok w zaledwie kilka godzin od zatrzymania 49-latek, który kierował citroenem i nie stosował się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, trafił najpierw do pomieszczeń dla osób zatrzymanych, a następnie na salę sądową. Wyrok zapadł w ciągu 48 godzin od zatrzymania. Było to możliwe dzięki wdrożeniu trybu przyspieszonego. Przypominamy, że każdy przypadek niestosowania się do sądowego zakazu spotka się z szybką i zdecydowaną reakcją policjantów. Tacy kierowcy, w ciągu maksymalnie 48 godzin od zatrzymania staną przed sądem.
- Policjanci ostrzegają przed wchodzeniem na niebezpieczny lód Ostatnie wahania temperatur sprawiają, że lód na zbiornikach wodnych jest niepewny. Zamarznięte stawy, jeziora i rzeki są niebezpieczne. Brak ostrożności i nadzoru nad dziećmi, a także lekkomyślność dorosłych może prowadzić do tragedii.
- Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem W ramach „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”, który odbędzie się w dniach od 17 do 23 lutego 2025 roku funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie podjęli współpracę z lokalnymi ośrodkami pomocowymi oraz wyznaczyli dyżury udzielania porad prawnych, psychologicznych i społecznych osobom potrzebującym wsparcia w tym zakresie.