KPP Gniezno

Ważne informacje - 5 artykułów

Najczęściej czytane

 1. Za niezapłacony mandat możesz trafić do aresztu

  Unikając odbierania przesyłek poleconych z mandatem za przekroczenie prędkości, kierowca naraża się na zatrzymanie i kilka dni aresztu.

 2. Szajka złodziei zatrzymana na gorącym uczynku

  Do 5 lat więzienia grozi 3 mieszkańcom powiatu wrzesińskiego, którzy okradli samoobsługowy market przy ulicy Kostrzewskiego w Gnieźnie. 18, 19 i 24-latek wpadli w ręce gnieźnieńskich policjantów operacyjnych na gorącymi uczynku podczas pościgu. Szybko okazało się, że to nie jedyny taki wybryk w ich wykonaniu.

 3. Zatrzymany poszukiwany listem gończym

  Gnieźnieńscy policjanci operacyjni na terenie powiatu pruszkowskiego zatrzymali 41-letniego mężczyznę, który od 5 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Gnieźnie na podstawie listu gończego wystawionego przez Sąd Rejonowy w Gnieźnie. Obecnie przebywa w areszcie śledczym w Warszawie.

 4. NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ, UWAŻAJ NA FAŁSZYWE LINKI I OPROGRAMOWANIA

  Tylko wczoraj gnieźnieńscy policjanci przyjęli zgłoszenia o 3 oszustwach. Dlatego kolejny raz ostrzegamy przed fałszywymi linkami wysyłanymi przez oszustów za pomocą komunikatorów SMS, WhatsApp oraz przed oprogramowaniami takimi jak AnyDesk, które służą do udostępnienia zdalnego pulpitu. Za pomocą takich narzędzi przestępcy pozyskują dane wrażliwe, które są potrzebne do logowania się na konta bankowe i dzięki nim maja dostęp do zgromadzonych na nich oszczędności.

 5. 74-latek zmarł po wypadku na rowerze elektrycznym

  Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają szczegółowe okoliczności wypadku, do którego doszło w niedzielę w Gnieźnie. 74-latek kierujący rowerem elektrycznym uderzył w metalową bramę posesji doznając poważnych obrażeń ciała. Mężczyzna zmarł we wtorek w szpitalu.

 6. KOMENDANT GRZYBOWSKI JUŻ OFICJALNIE.

  Dzisiaj rozkaz o powołaniu na Komendanta Komisariatu Policji w Trzemesznie asp. szt. Jackowi Grzybowskiemu pełniącemu od maja obowiązki na tym stanowisku wręcz Komendant Powiatowy Policji w Gnieźnie insp. Przemysław Kozanecki.

 7. Drogówka otrzymała specjalistyczny radiowóz

  Wydział Ruchu Drogowego otrzymał nowoczesny pojazd do obsługi zdarzeń drogowych. Auto usprawni pracę policjantów dbających o bezpieczeństwo na drogach. Wartość samochodu to około 460 000 złotych.

 8. 32-latek usłyszał ponad 50 zarzutów

  Aktem oskarżenia zakończyła się sprawa prowadzona przez gnieźnieńskich policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą. 32-latek usłyszał 52 zarzuty dotyczące oszustw. Mężczyzna na portalu aukcyjnym oferował do sprzedaży liny jutowe, których nie posiadał. Łącznie zainkasował ponad 5 500 złotych. Przestępstwo oszustwa zagrożone jest karą pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

 9. Tragiczny wypadek w Lulkowie

 10. Powiatowe obchody Święta Policji

  Na placu Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie 9 sierpnia 2019 r. miała miejsce uroczysta gala z okazji Święta Policji. Było to święto szczególne, gdyż w tym roku świętujemy 100 rocznicę Powstania Policji Państwowej. Za trud włożony w zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom naszego regionu policjanci odebrali odznaczenia i awanse na wyższe stopnie i stanowiska. Zostały również wręczone medale za zasługi na rzecz NSZZ Policjantów oraz Wielkopolskiej Policji, a także wyróżnienia dla pracowników cywilnych. W obchodach święta uczestniczyli m.in. parlamentarzyści, samorządowcy z całego powiatu gnieźnieńskiego, przedstawiciele instytucji państwowych i środowisk mundurowych.