Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
- Skoda Scala już patroluje drogi powiatu Radiowóz w nowych barwach trafił do policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie. Skoda Scala wyjechała już na drogi powiatu. Samochody w nowej kolorystyce zaprezentowano po raz pierwszy w 2022 roku podczas targów POLSECURE. To drugie auto w nowych barwach, patrolujące drogi w powiecie gnieźnieńskim.
- Areszt za liczne przestępstwa dla 29-latka Zarzuty dotyczące rozboju z użyciem noża, kradzieży rozbójniczej, usiłowania włamania, kradzieży roweru i posiadania narkotyków usłyszał 29-latek z Gniezna. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Za popełnienie tych przestępstw podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 20.
- 3 MLN ZAGROŻEŃ NA KRAJOWEJ MAPIE ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA Przez 7 lat funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa dzięki zaangażowaniu społeczeństwa udało się rozwiązać wiele lokalnych problemów. Ktoś może powiedzieć jakie to problemy, że kierowca źle zaparkował, jeździ trochę za szybko czy wypije się piwo pod sklepem? Jak się jednak okazuje sytuacje takie mają istotny wpływ na poczucie bezpieczeństwa ludzi, a skuteczne i szybkie ich rozwiązanie pozwala na bezpieczne funkcjonowanie w danym środowisku.
- Wystarczy jedno spojrzenie - płatności biometryczne Kiedy korzystamy z płatności mobilnych lub tzw. urządzeń ubieralnych (ang. wearables), np. zegarek, opaska płatnicza itp., mogłoby nam się wydawać, że prościej się już nie da. Otóż technologia potrafi zaskoczyć. Płatności biometryczne to stosunkowo nowa, ale bardzo prężnie rozwijająca się technologia, która na podstawie analizy unikalnych cech użytkownika dokonuje weryfikacji i finalizacji transakcji.
- ZOSTAŃ NASZYM KOLEJNYM BOHATEREM: POMÓŻ ZNALEŹĆ I SCHWYTAĆ NAJBARDZIEJ POSZUKIWANYCH PRZESTĘPCÓW W EUROPIE Europol i ENFAST rozpoczynają dziś kampanię „EU Most Wanted” 2023, mającą na celu uzyskanie pomocy społeczeństwa w zlokalizowaniu przestępców w całej Europie. W ramach tegorocznej kampanii na stronę internetową EU Most Wanted trafiają kolejne nazwiska poszukiwanych przestępców. W tym roku na stronie zamieszczono ponad 50 profili przestępców powiązanych z poważnymi przestępstwami m.in. zabójstwa, handel ludźmi, rozboje i cyberprzestępstwa.
- Debata z seniorami w Mnichowie W środę (22.11.2023 r.) w świetlicy wiejskiej w Mnichowie policjanci przeprowadzili debatę społeczną skierowaną do seniorów. W spotkaniu uczestniczyli seniorzy z Gminnego Klubu Seniora i funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.
- Czas promocji i wyprzedaży. Uwaga na cyberoszustów! Przed nami gorący czas wyprzedaży i różnych promocji związanych ze zbliżającym się dniem określanym jako „Black Friday”. Strony internetowe i reklamy w social – mediach będą kusiły nas niskimi cenami produktów i innymi korzystnymi ofertami. Pamiętajmy aby w tym czasie nie stracić zdrowego rozsądku, nie dać się nabrać na fałszywe oferty i nie stracić pieniędzy. Stosując się do kilku wskazówek przygotowanych przez policjantów Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości zmniejszymy ryzyko stania się ofiarą cyberprzestępcy.
- 60-latek odpowie za groźby, stalking i znęcanie nad psem Tymczasowy trzymiesięczny areszt zastosował Sąd Rejonowy w Gnieźnie wobec 60-latka z gminy Trzemeszno, który usłyszał prokuratorskie zarzuty dotyczące uporczywego nękania ,znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad psem oraz znieważenia funkcjonariuszy Policji podczas czynności zatrzymania.
- Z pomocą bezdomnym i potrzebującym Dzielnicowi, strażnicy miejscy i pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej wspólnie kontrolują miejsca przebywania osób bezdomnych na terenie Gniezna.
- Uwaga na niebezpieczeństwa w sezonie grzewczym Sezon grzewczy to okres, kiedy wzrasta ryzyko pożarów oraz zatruć tlenkiem węgla. Przyczynami mogą być m.in. wady lub niewłaściwa eksploatacja urządzeń grzewczych, elektrycznych i gazowych. Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i najbliższych.