Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany opiekun

Data publikacji 30.06.2014

Przykładowy obrazPolicjanci referatu patrolowo – interwencyjnego zatrzymali pijanego dziadka, który ,,opiekował się’’ swoim 4-letnim wnuczkiem. Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało, że mężczyzna miał 3 promile alkoholu w organizmie. Śledczy postawili mu zarzut narażenia dziecka pozostającego po jego opieką na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia za co grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 29 czerwca br. około godziny 11.30 na ulicy Budowlanych w Gnieźnie. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie otrzymali zgłoszenie o pijanym mężczyźnie, który wchodzi z dzieckiem pod nadjeżdżające samochody. Stróże prawa niezwłocznie pojechali sprawdzić tę informację. Na miejscu policjanci zastali świadka, który widział mężczyznę mającego problemy z utrzymaniem równowagi, wchodzącego wraz z dzieckiem na ulicę wprost pod nadjeżdżające pojazdy. Świadek wskazał miejsce do którego udał się nietrzeźwy. Na miejscu w mieszkaniu znajdował się również babcia dziecka. Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało, że 56-letni opiekun dziecka miał 3 promile alkoholu w organizmie. Z uwagi na jego stan 4-letnim chłopcem zaopiekowała się jego babcia, mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Śledczy przedstawili mu zarzut narażenia dziecka pozostającego bezpośrednio pod jego opieką na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

Przestępstwo to zagrożone jest karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony