Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za usiłowanie wymuszenia rozbójniczego

Data publikacji 26.06.2014

Przykładowy obrazKryminalni z Gniezna i Poznania zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie wymuszenia rozbójniczego. Zatrzymany wysyłał do pokrzywdzonego anonimy z pogróżkami usiłując wymusić od niego pieniądze w wysokości 150 tysięcy złotych. Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec 38-latka środka zapobiegawczego w postaci aresztu. Wymuszenie rozbójnicze zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

 

 

Gnieźnieńscy policjanci zostali powiadomieni o anonimowych listach z pogróżkami jakie otrzymywał mieszkaniec powiatu gnieźnieńskiego. Z treści zawiadomienia wynikało, że na początku czerwca br. gnieźnieński biznesmen w swojej skrzynce na listy znalazł pierwszy anonim. Ich autor żądał od niego 150 tysięcy złotych, a w razie niezrealizowania żądania zaczął mu grozić, na początek od zabicia jego psa. Pokrzywdzony powiadomił policję.

Biznesmen przygotował pieniądze. W poniedziałek, 23 czerwca br. gnieźnieńscy policjanci kryminalni przy współudziale funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu przygotowali zasadzkę i zatrzymali rozbójnika. Doszło do tego po przekazaniu zażądanej wcześniej gotówki. Sprawca po zabraniu łupu podjął próbę ucieczki, lecz szybko został zatrzymany. Prokurator przedstawił 38-latkowi zarzut usiłowania wymuszenia rozbójniczego i wystąpił z wnioskiem do Sądu Rejonowego w Gnieźnie o jego tymczasowe aresztowanie. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

Przykładowy obraz
 
 Przykładowy obraz

 

 

Powrót na górę strony