Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowali pojazdami po kielichu

Data publikacji 26.06.2014

Przykładowy obrazW środę, 26 czerwca br. po godzinie 22.00 w Jankowie Dolnym w gminie Gniezno funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego zatrzymali dwóch pijanych kierowców. Jeden z nich kierował autem wbrew sądowemu zakazowi.

 

W środę, 25 czerwca br. funkcjonariusze gnieźnieńskiej drogówki pełnili służbę  w Jankowie Dolnym. Po 22.00 zatrzymali do kontroli drogowej Volkswagena Golf. Od 29-letniego kierowcy wyczuli woń alkoholu. Mężczyzna został poddany badaniu, które wykazało 1,8 promila. Podczas wykonywania czynności okazało się, że kierujący nie posiadał prawa jazdy – zostało mu wcześniej zatrzymane. Tym samym nie zastosował się do sądowego zakazu kierowania wszelkimi pojazdami, który obowiązywał go do 2021 roku.

W tym czasie na teren przeprowadzania czynności wjechało Mitsubishi. Z uwagi na fakt, że jego kierowca zachowywał się podejrzanie funkcjonariusze postanowili przeprowadzić kontrolę drogową. Szybko wyszło na jaw, że 35-latek również jest nietrzeźwy. Próbował uciekać, lecz szybko został zatrzymany. Miał w organizmie ponad promil alkoholu.

Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Teraz 29-latek odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości i za niestosowanie się do sądowego zakazu, 35-latek za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Powrót na górę strony