Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Głos Profilaktyki w Gnieźnie

Data publikacji 16.06.2014
Przykładowy obrazW sobotę, 14 czerwca w Gnieźnie w amfiteatrze Domu Kultury „Scena To Dziwna” odbyło się spotkanie z młodzieżą szkół gimnazjalnych w ramach Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki organizowanego w ramach programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”.

 

 

W przygotowania zaangażowały się cztery gnieźnieńskie gimnazja, którego uczniowie przygotowali różne formy prezentacji. Młodzież prezentowała spektakle, wystąpienia wokalne indywidualne i zespołowe, pokazy i tańce. Wszystko po to, by pokazać, że bez używek można się bawić, że wolność zależy od nas samych. W ten sposób również młodzi  ludzie w ten sposób wyrazili swój sprzeciw wobec wszelkiego rodzaju uzależnieniom.

Swoje wsparcie dla młodzieży wyrazili przybyli goście: podisnp. Przemysław Kozanecki, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Gnieźnie, kom. Mieczysław Napierała Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji, Beata Tarczyńska, Radna Miasta Gniezna, Jan Socha Prezes Miłośników Przyjaciół Gniezna i inni.

Aldona Nowak w trakcie spotkania, punktualnie o 16.00 poprosiła wszystkich o powstanie i przeczytała odezwę społeczności programu „Profilaktyka a Ty”, po czym w głośnikach rozległo się bicie serca,  w którego rytm wsłuchiwali się wszyscy zebrani przez 60 sekund.

 ODEZWA SPOŁECZNOŚCI PaT

do wszystkich pokoleń, grup zawodowych i społecznych

Społeczność programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty” zaprasza Państwa do ogólnopolskiego zrywu wzmocnienia twórczej profilaktyki.

Wykonajmy przez 60 sekund wspólny gest na rynkach i placach miast i miasteczek, wielkich aglomeracji i maleńkich wsi – każdy na miarę swoich możliwości – razem – we wspólnocie obywatelskiej i społecznej – w tym samym czasie w całym kraju – 14 czerwca 2014 roku punktualnie o godz. 16.00.

Zatrzymajmy się na chwilę, połóżmy prawą dłoń na sercu i przez 60 sekund wybijajmy wspólnie jego rytm. Rytm „Wolnych serc”. Serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Serc pięknych i zdrowych, w trosce o zdrowie fizyczne i społeczne. Serc silnych i pomocnych innym. Serc pokoleń. Serc ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami i przemocą.

Tylko 60 sekund! Tak niewiele, a znaczyć będzie tak bardzo dużo.

Zaprośmy to tego gestu wszystkich tam gdzie mieszkamy, w sobotnie, czerwcowe popołudnie, by zjednoczył się cały kraj w trosce o to, aby narkotyki, alkohol i przemoc nie odbierały wolności życia. W trosce o to, by dzieci, młodzież i dorośli byli tak bardzo razem i tak bardzo prawdziwi w tak ważnej sprawie.
Na młodzież czekały atrakcje, w tym efektowny czołg, do którego wnętrza każdy mógł zajrzeć, było również stoisko policji, gdzie chętni mogli przymierzyć umundurowanie ćwiczebne. Na wszystkich uczestników czekała smaczna grochówka.

Podczas spotkania w ramach „PaT” rozstrzygnięty został konkurs skierowany do uczniów klas pierwszych gimnazjów pod nazwą „ZaPaTrzeni w życie bez nałogów” podejmujący problematykę uzależnień.

 

 

Przykładowy obraz
 
 Przykładowy obraz
 
 Przykładowy obraz
 
 Przykładowy obraz
 
 Przykładowy obraz
 
Przykładowy obraz
 
 
 Przykładowy obraz
 
 
 Przykładowy obraz
 
 Przykładowy obraz
 
 
 Przykładowy obraz
 
 Przykładowy obraz
 
 Przykładowy obraz
 
 
 Przykładowy obraz
 
 Przykładowy obraz
 
 Przykładowy obraz
 
 Przykładowy obraz

 

 

Powrót na górę strony