Głos Profilaktyki w Gnieźnie

W przygotowania zaangażowały się cztery gnieźnieńskie gimnazja, którego uczniowie przygotowali różne formy prezentacji. Młodzież prezentowała spektakle, wystąpienia wokalne indywidualne i zespołowe, pokazy i tańce. Wszystko po to, by pokazać, że bez używek można się bawić, że wolność zależy od nas samych. W ten sposób również młodzi ludzie w ten sposób wyrazili swój sprzeciw wobec wszelkiego rodzaju uzależnieniom.
Swoje wsparcie dla młodzieży wyrazili przybyli goście: podisnp. Przemysław Kozanecki, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Gnieźnie, kom. Mieczysław Napierała Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji, Beata Tarczyńska, Radna Miasta Gniezna, Jan Socha Prezes Miłośników Przyjaciół Gniezna i inni.
Aldona Nowak w trakcie spotkania, punktualnie o 16.00 poprosiła wszystkich o powstanie i przeczytała odezwę społeczności programu „Profilaktyka a Ty”, po czym w głośnikach rozległo się bicie serca, w którego rytm wsłuchiwali się wszyscy zebrani przez 60 sekund.
ODEZWA SPOŁECZNOŚCI PaT
do wszystkich pokoleń, grup zawodowych i społecznych
Społeczność programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty” zaprasza Państwa do ogólnopolskiego zrywu wzmocnienia twórczej profilaktyki.
Wykonajmy przez 60 sekund wspólny gest na rynkach i placach miast i miasteczek, wielkich aglomeracji i maleńkich wsi – każdy na miarę swoich możliwości – razem – we wspólnocie obywatelskiej i społecznej – w tym samym czasie w całym kraju – 14 czerwca 2014 roku punktualnie o godz. 16.00.
Zatrzymajmy się na chwilę, połóżmy prawą dłoń na sercu i przez 60 sekund wybijajmy wspólnie jego rytm. Rytm „Wolnych serc”. Serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Serc pięknych i zdrowych, w trosce o zdrowie fizyczne i społeczne. Serc silnych i pomocnych innym. Serc pokoleń. Serc ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami i przemocą.
Tylko 60 sekund! Tak niewiele, a znaczyć będzie tak bardzo dużo.
Zaprośmy to tego gestu wszystkich tam gdzie mieszkamy, w sobotnie, czerwcowe popołudnie, by zjednoczył się cały kraj w trosce o to, aby narkotyki, alkohol i przemoc nie odbierały wolności życia. W trosce o to, by dzieci, młodzież i dorośli byli tak bardzo razem i tak bardzo prawdziwi w tak ważnej sprawie.
Na młodzież czekały atrakcje, w tym efektowny czołg, do którego wnętrza każdy mógł zajrzeć, było również stoisko policji, gdzie chętni mogli przymierzyć umundurowanie ćwiczebne. Na wszystkich uczestników czekała smaczna grochówka.
Podczas spotkania w ramach „PaT” rozstrzygnięty został konkurs skierowany do uczniów klas pierwszych gimnazjów pod nazwą „ZaPaTrzeni w życie bez nałogów” podejmujący problematykę uzależnień.















