Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nożownik w rękach policjantów

Data publikacji 12.06.2014

Przykładowy obrazNawet kara dożywotniego więzienia grozi 21-letniemu mieszkańcowi Gniezna. Mężczyzna jest podejrzany o  zadanie kilku ciosów nożem 23-letniemu znajomemu. Pokrzywdzony z poważnymi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala, napastnik trafił do policyjnego aresztu.  Młody człowiek został już przesłuchany, prokurator przedstawił mu zarzut usiłowania zabójstwa. Na wniosek Prokuratora Rejonowego sąd zastosował wczoraj wobec niego trzymiesięczne aresztowanie na okres 3 miesięcy.

 

 

W niedzielę (08.06.14) po 22.00 gnieźnieńscy policjanci zostali poinformowani o pchnięciu nożem mężczyzny. Na miejsce natychmiast skierowany został policyjny patrol i pogotowie. Mundurowi po przybyciu zastali leżącego na chodniku 23-latka z licznymi ranami ciała. Po zaopatrzeniu przez pogotowie mężczyzna został przewieziony do szpitala. Funkcjonariusze zatrzymali na miejscu 21-latka, którego podejrzewali o dokonanie tego przestępstwa. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Na podstawie zebranych dowodów prokurator postawił 21-latkowi zarzut usiłowania zabójstwa. Sprawca spowodował u pokrzywdzonemu kilka ran ciętych zagrażających bezpośrednio jego życiu.. Na chwilę obecną nie są znane motywy jakimi kierował się nożownik.

Na wniosek śledczych sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na 3 miesiące.
 
Za usiłowanie zabójstwa grozi kara na czas nie krótszy od 8 lat, karze 25 lat lub karze dożywotniego pozbawienia wolności.

 

 

Przykładowy obraz
 
 

 

Przykładowy obraz

 

 

Powrót na górę strony