Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaproszenie na "Ogólnopolski Głos Profilaktyki"

Data publikacji 10.06.2014

Przykładowy obrazKomendant Powiatowy Policji w Gnieźnie insp. Artur Sobolewski zaprasza serdecznie wszystkich mieszkańców Gniezna i  naszego powiatu na Ogólnopolski Głos Profilaktyki, który odbędzie się 14 czerwca br. o godzinie 15.00 w amfiteatrze Centrum Kultury EsTeDe. W sobotnie, czerwcowe popołudnie, zjednoczy się cały kraj w trosce o to, aby narkotyki, alkohol i przemoc nie odbierały wolności życia. Promując tym samym modę na życie bez uzależnień – życie godne, odpowiedzialne i bezpieczne, którego wartością jest wolność.

 

 

"Profilaktyka a Ty” to program edukacyjny Komendy Głównej Policji adresowany do młodzieży i promujący styl życia wolny od uzależnień. Celem akcji jest profilaktyka uzależnień, ale i pomoc w wyjściu ze środowisk o przestępczej przeszłości. Proces wyjścia lub wprowadzanie edukacji profilaktycznej w programie PaT polega na nauce poprzez sztukę lub sport. W podejmowanych działania chodzi głównie o budowanie społeczności poprzez łączenie środowisk na zasadzie wzajemnego wsparcia, wymiany doświadczeń i twórczych prezentacji. Istotą programu jest zaangażowanie młodzieży w działalność profilaktyki rówieśniczej, adresowanej do kolegów i koleżanek.

W tym roku w ramach „PaT” gnieźnieńscy policjanci zaprosili do udziału uczniów klas pierwszych gimnazjów do udziału w imprezie i konkursie „ZaPaTrzeni w życie bez nałogów”. Podejmującym problematykę uzależnień. Tego dnia nastąpi rozstrzygnięcie konkursu.  

Całość przedsięwzięcia rozpocznie się w sobotę, 14 czerwca br. o godzinie 15:00 montażem słowno - muzycznym. O godzinie 16:00 będzie miał miejsce „zryw wolnych serc”. W tym samym czasie ludzie w całej Polsce, także w naszym mieście, przez jedną minutę, wybijać będą symbolicznie rytm serca, promując w ten sposób wolność od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka.

Zapraszamy wszystkich do udziału w Głosie Profilaktyki, a tym samym wyrażenia swojego poparcia dla życia wolnego od uzależnień !

 

 

 

 

Przykładowy obraz

 

Powrót na górę strony