Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodziej torebki zatrzymany

Data publikacji 06.06.2014

Przykładowy obrazWczoraj (05.06.2014) policjanci z Komisariatu Policji w Witkowie zatrzymali 23 - letniego mężczyznę, który ukradł torebkę starszej kobiecie. Skradzione mienie zostało odzyskane w całości. Teraz mieszkańcowi Witkowo grozi wyrok w sprawie o kradzież.

 

Do zdarzenia doszło w czwartek po godzinie 18.00 w Witkowie. 75- letnia kobieta wracając do swojego mieszkania pozostawiła na chwilę na poręczy na klatce schodowej torebkę. Gdy się po nią wróciła nie było po niej śladu. Niezwłocznie o kradzieży powiadomiła miejscowych policjantów, którzy od razu zaczęli szukać sprawcy. Kobieta wskazała kierunek, w którym mógł on się oddalić. Łupem złodzieja oprócz torebki padły pieniądze w kwocie prawie 240 złotych, telefon komórkowy i karta bankomatowa.

Policjanci, którzy wykonywali czynności w tej sprawie podczas dojazdu do wskazanego przez poszkodowaną miejsca w pobliżu sklepu przy ulicy Pułkownika Hynka zauważyli znanego im 23-latka, który mógł mieć związek z kradzieżą. Na widok radiowozu mężczyzna przyspieszył kroku i zaczął się oddalać. Funkcjonariusze ruszyli za nim i po chwili zatrzymali. Początkowo mieszkaniec gminy Witkowo zaprzeczał, by miał jakikolwiek związek z kradzieżą. Po chwili okazało się jednak, że ma przy sobie należący do 75-latki telefon komórkowy. Zatrzymany wskazał również miejsce porzucenia torebki na terenie garaży przy ulicy Czerniejewskiej. W środku znajdowały się w stanie nienaruszonym wszystkie skradzione przedmioty, które przekazano szczęśliwej z faktu odzyskania torebki właścicielce.

23-latek trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj usłyszał zarzut kradzieży. Za to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony