Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabił psa usłyszał zarzut

Data publikacji 05.06.2014

Przykładowy obrazW środę, 4 czerwca br. 53-letniemu mieszkańcowi Sławna został przedstawiony zarzut zabicia psa, czyli naruszenie artykułu 35 Ustawy o ochronie praw zwierząt.  Przestępstwo to zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci z Komisariatu Policji w Kłecku otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który na terenie swojej posesji prawdopodobnie zabił psa. Na miejsce pojechali mundurowi. Kiedy byli na posesji okazało się, że do zdarzenia doszło pod koniec maja br. Sprawca jak wynika z policyjnych ustaleń zastrzelił 9-letniego czworonoga rasy mieszanej z broni palnej, a następnie jego zwłoki zakopał za posesją w pobliżu jeziora.

Policjanci odnaleźli to miejsce i przeprowadzili oględziny oraz zabezpieczyli ślady przestępstwa. Zwłoki psa zabezpieczono do badań przez biegłego z zakresu weterynarii. 53- letni mieszkaniec Sławna został zatrzymany i po wykonanych czynnościach decyzją prokuratora zwolniony.

Mężczyzna już usłyszał zarzut zabicia zwierzęcia do którego przyznał się i złożył wyjaśnienia.

Podejrzany za swój czyn odpowie przed sądem. Ustawa o ochronie zwierząt przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Dzięki braku obojętności na zwierzęcą krzywdę i przekazaniu informacji policji, zatrzymany mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności karnej.

 

 

Przykładowy obraz

 

Powrót na górę strony