Okradły i pobiły staruszkę - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Okradły i pobiły staruszkę

Data publikacji 27.02.2014

Przykładowy obrazGnieźnieńscy policjanci referatu patrolowo – interwencyjnego zatrzymali dwie kobiety, które podając się za pracownice Przychodni Lekarskiej dostały się do mieszkania i dokonały kradzieży rozbójniczej na staruszce. Na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec 57-latki tymczasowy trzymiesięczny areszt, 39-latka została objęta dozorem policji. Za przestępstwo kradzieży rozbójniczej grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

 

 

W poniedziałek gnieźnieński dyżurny został powiadomiony przez przypadkowego świadka o tym, że w mieszkaniu starszej pani przebywają obce kobiety i słychać krzyki. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce i ustalili, że 84-letnia kobieta została napadnięta i okradziona. Na klatce schodowej funkcjonariusze zatrzymali sprawczynie tego czynu. Po wylegitymowaniu okazało się, że są to 57-letnia gnieźnianka i 39-letnia mieszkanka Wrocławia. Kobiety zostały zatrzymane. Trafiły do policyjnego aresztu.

Jak wynika z ustaleń śledczych i prokuratora 57-latka podając się z pracownicę Przychodni Lekarskiej została wpuszczona przez seniorkę do mieszkania. Po chwili do środka weszła druga kobieta, która zaczęła przeszukiwać mieszkanie. Gdy właścicielka mieszkania zorientowała się, że obok w pokoju znajduje się inna osoba, wówczas jedna z kobiet chwyciła ją i popchnęła na drzwi. Kobiety ukradły kilka tysięcy złotych, słysząc jednak nadbiegających policjantów porzuciły swój łup.

Wczoraj wobec 39-latki prokurator zastosował dozór policji. Decyzją Sądu Rejonowego w Gnieźnie 57-latka została tymczasowo aresztowana.

Za przestępstwo kradzieży rozbójniczej grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.