Za fałszywe banknoty staną przed sądem - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Za fałszywe banknoty staną przed sądem

Data publikacji 26.02.2014

Przykładowy obrazW niedzielę policjanci  Kłecka zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 15 do 27 roku życia, którzy na dyskotece w Mieleszynie płacili podrobionymi pieniędzmi. Wczoraj wobec jednego z nich za podrabianie Sąd Rejonowy w Gnieźnie zastosował tymczasowy dwumiesięczny areszt, kolejny otrzymał dozór policji, sprawą nieletniego zajmie się Sąd Rodzinny. Za wprowadzanie do obrotu fałszywych pieniędzy grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast za ich podrabianie nawet 25 lat.

 

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kłecku zostali powiadomieni przez pracowników dyskoteki o ujęciu przez nich 27-letniego mężczyzny i 15-latka. Nieletni kupując w barze napoje zapłacił za nie fałszywym 100-złotowym banknotem. Okazało się, że nastolatek posiadał kolejny banknot o takim samym nominale i serii w kieszeni spodni. Dorosły również zapłacił za napoje takim samym banknotem. Barman zorientował się, że jest on fałszywy i nie wydając reszty poinformował ochronę. Kolejny 100-złotowy fałszywy banknot znajdował się w szatni. Mężczyźni przyjechali na dyskotekę ze swoimi dwoma kolegami w wieku 18 i 21 lat. Policjanci zatrzymali całą czwórkę. Dorośli trafili do policyjnego aresztu, nieletniego, który dodatkowo znajdował się w stanie nietrzeźwości przekazano pod opiekę rodzicom. Fałszywe 100-złotowe banknoty zostały zabezpieczone, w najbliższym czasie zostaną przekazane do ekspertyzy.

Z ustaleń dokonanych w tej sprawie wynika, że to 21-latek za pomocą urządzenia wielofunkcyjnego podrobił banknoty i wprowadził je do obiegu. Taki też zarzut mężczyzna usłyszał od prokuratora. Na jego wniosek Sąd Rejonowy zastosował wobec 21-latka tymczasowy dwumiesięczny areszt. Wobec 27-latka prokurator zastosował dozór policji, 18-latek po przesłuchaniu został zwolniony do domu, nieletnim zajmie się Sąd Rodzinny.

 

Za wprowadzanie do obrotu fałszywych pieniędzy grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast za ich podrabianie nawet 25 lat.