Podsumowanie działań "Alkohol i narkotyki" - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie działań "Alkohol i narkotyki"

Data publikacji 25.02.2014

Przykładowy obrazWczoraj rano policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie przeprowadzili akcję „Alkohol i narkotyki”. Funkcjonariusze sprawdzali stan trzeźwości kierujących mieszkańców naszego powiatu. Prawie 1000 osób zostało skontrolowanych. Policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego pięciu nietrzeźwych kierujących.

 

Wczoraj od godz. 4.00 rano kilkunastu policjantów z wydziału ruchu drogowego gnieźnieńskiej komendy policji przy wsparciu funkcjonariuszy z wydziału prewencji i komisariatów policji przeprowadzało kontrole trzeźwości kierujących. Punkty kontrolne zorganizowano głównie na drogach wyjazdowych z różnych miejscowości. Funkcjonariusze skontrolowali łącznie 955 kierujących, w tym 76 kierujących autobusami MPK, PKS i przewoźników prywatnych. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń badania wykonywane były szybko i skutecznie. W trakcie działań, policjanci zatrzymali pięciu kierowców, którzy prowadzili pojazdy po spożyciu alkoholu. Alkomat wykazał u nich od 0,58 do 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Nietrzeźwi kierowcy to mężczyźni w wieku od 36 do 57 lat, są to mieszkańcy naszego powiatu. Policjanci uniemożliwili nietrzeźwym kierującym dalszą jazdę. Informacja o zatrzymaniu przekazana zostanie do sądu, który podejmie decyzję o konsekwencjach.

Zgodnie z obowiązującym prawem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwym sprawcy grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i grzywna. W przypadku wykroczenia jest to kara aresztu albo grzywny.