Podsumowanie akcji "Pasy" - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie akcji "Pasy"

Data publikacji 27.11.2013

Przykładowy obrazWczoraj „drogówka” przeprowadziła akcję "Pasy. Policjanci sprawdzali przestrzeganie przez uczestników ruchu drogowego obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa. W 34 przypadkach policjanci ukarali niesfornych kierowców mandatami. Oto całe podsumowanie wtorkowej pracy policjantów.

Na ulicach Gniezna i drogach powiatu policjanci wydziału ruchu drogowego kontrolowali wczoraj obowiązek korzystania z pasów bezpieczeństwa w trakcie jazdy przez uczestników ruchu drogowego. W trakcie działań funkcjonariusze zwracali również uwagę na obowiązek przewożenia dzieci w fotelikach ochronnych.

Podczas trwającej kilka godzin akcji, gnieźnieńscy policjanci skontrolowali 77 pojazdów. W 31 przypadkach ujawniono naruszenie przepisu o obowiązku stosowania pasów bezpieczeństwa przez kierującego, w 1 przypadku przez pasażera i 2 przypadkach przewożenie dziecka bez wymaganego fotelika ochronnego. W związku z tym, policjanci zmuszeni byli ukarać niesfornych uczestników ruchu drogowego mandatami karnymi.

Policjanci przypominają, że zapięte pasy bezpieczeństwa w samochodzie oraz używanie fotelików do przewożenia dzieci, zmniejszają skutki obrażeń, jakie zwykle odnoszą uczestnicy wypadków komunikacyjnych. Niestety nie wszyscy kierowcy o tym pamiętają, narażając siebie, swoje dzieci i pasażerów na poważne obrażenia.

Stróże prawa zatrzymali również w miejscowości Gołąbki 61-letniego kierującego Daewoo Tico w stanie po spożyciu alkoholu.

Policja przypomina, że kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2. Ponadto wiąże się ono z utratą prawa jazdy i holowaniem pojazdu na koszt właściciela (jeśli nie ma możliwości zabezpieczenia go w inny sposób).

Jazda rowerem pod wypływem alkoholu jest teraz wykroczeniem za które grozi maksymalnie 30 dni aresztu lub 5 000 grzywny.