Urodziny w policyjnej celi - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Urodziny w policyjnej celi

Data publikacji 30.10.2013

Przykładowy obrazW poniedziałek wieczorem policjanci referatu patrolowo – interwencyjnego zatrzymali 18-latka, który wyrwał lampy, urwał osłony, uszkodził dwa sygnalizatory świetlne i ukradł lampę sygnalizatora. W ten sposób młody mężczyzna świętował swoje urodziny. Teraz za popełnione przestępstwa czeka go odpowiedzialność przed sądem.

 

 

28 października przed 21.00 policjanci referatu patrolowo – interwencyjnego udali się w rejon skrzyżowania ulic Czarneckiego z Poznańską w Gnieźnie. Z relacji przekazanej przez świadków wynikało, że doszło tam do aktu wandalizmu. Funkcjonariusze na miejscu ustalili, że zostały uszkodzone dwa sygnalizatory, natomiast element sygnalizatora został skradziony. Policjanci zatrzymali w pobliżu 18-letniego sprawcę tych czynów. Skradziony element odzyskano. Mężczyzna powiedział stróżom prawa, że właśnie świętuje swoje urodziny, pił napoje alkoholowe i chciał się popisać przed kolegami. Na koniec przeprosił za swoje zachowanie. Straty wyceniono na 1 000 zł.

Okazało się, że to nie jedyny wybryk młodego człowieka. Podczas prowadzonych czynności śledczy ustalili, że w kwietniu br. 18-latek popełnił podobny czyn na skrzyżowaniu ulic Warszawska – Kościuszki – Dalkoska. Powstałe straty wyniosły 543 zł.

Zatrzymany usłyszał wczoraj zarzut kradzieży i niszczenia mienia. Za te przestępstwa grozi do 5 lat pozbawienia wolności.