Zatrzymane prawo jazdy - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymane prawo jazdy

Data publikacji 25.08.2014

Przykładowy obrazGnieźnieńska policja prowadzi czynności w sprawie 28-letniego motocyklisty, który jadąc bez świateł popełnił wykroczenie nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a następnie przejechał na czerwonym świetle. Stróże prawa zatrzymali jego prawo jazdy, a sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

 

Do zdarzenia doszło w sobotnie (23.08) popołudnie. Gnieźnieńscy policjanci wydziału ruchu drogowego patrolujący miasto zauważyli na ulicy Leśnej kierującego motocyklem, który jechał bez wymaganych przepisami świateł. Z uwagi na to wykroczenie stróże prawa dali sygnał kierującemu do zatrzymania. Ten zignorował polecenie funkcjonariusza i skręcił w ulicę Witkowską. Policjanci ruszyli za nim i ponownie dali sygnał dźwiękowy oraz świetlny do zatrzymania. Kierowca jednośladu w dalszym ciągu nie zatrzymał się, za to na skrzyżowaniu ulicy Witkowskiej z Wolności przejechał na czerwonym świetle i skręcił w ulicę Starowiejską. Tam funkcjonariusze zajechali mu drogę radiowozem. Podczas kontroli okazało się, że 29-letni właściciel nie posiadał aktualnych badań technicznych motocykla.

Za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Finał ucieczki będzie miał miejsce w sądzie.