Tragedia na placu budowy targowiska - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Tragedia na placu budowy targowiska

Data publikacji 30.08.2013

Przykładowy obrazTragedia na placu budowy targowiska przy Placu 21 Stycznia w Gnieźnie. Jeden z pracowników, 18-letni mieszkaniec powiatu średzkiego został przygnieciony przez metalową płytę. Zmarł w szpitalu. Policja pod nadzorem prokuratury ustala okoliczności zdarzenia.

 

 

Wczoraj o godz. 13.36 gnieźnieńscy policjanci otrzymali informację z gnieźnieńskiego szpitala o śmierci 18-letniego mężczyzny, pracownika firmy podwykonawczej pracującej przy budowie targowiska przy Placu 21 Stycznia w Gnieźnie.

 Na miejsce zdarzenia zostali skierowani policjanci, którzy zabezpieczyli teren. Pod nadzorem prokuratora przeprowadzono oględziny. O wypadku powiadomiono Państwową Inspekcję Pracy oraz Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji do wypadku doszło podczas wykonywania przez 24-letniego operatora koparki prac polegających na przewożeniu metalowej płyty szalunkowej. W pewnym momencie podczas stawiania jej pionowo na podłożu zluzował się jeden z łańcuchów mocujących i doszło do wyczepienia haka, w wyniku płyta przewróciła się przygniatając 18-letniego pracownika firmy. Młody mężczyzna w bardzo ciężkim stanie trafił do szpitala w Gnieźnie. Tam pomimo przeprowadzonej reanimacji zmarł.

Postępowanie w sprawie wypadku pod nadzorem prokuratury prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie.

 

 

 

Przykładowy obraz