Policjanci zabezpieczyli podrobioną odzież - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli podrobioną odzież

Data publikacji 29.08.2013

Przykładowy obraz30 sztuk odzieży sportowej z podrobionymi znakami towarowymi trzech znanych marek ujawnili i zabezpieczyli wczoraj policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą. Nielegalny towar oferowany był do sprzedaży przez jednego właściciela w dwóch gnieźnieńskich sklepach. Obecnie szacowana jest wartość ujawnionych produktów.Za wprowadzanie do obrotu towaru z podrobionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi może grozić nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

 

 

Wczoraj w godzinach południowych gnieźnieńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej udali się do jednego ze sklepów znajdujących się w centrum miasta. Z operacyjnych ustaleń wynikało, że sprzedawana jest tam odzież z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek. Podczas przeprowadzonej kontroli w  wymienionym sklepie oraz drugim należącym do tego samego właściciela policjanci zabezpieczyli 30 sztuk spodni trzech znanych marek. Towar został zabezpieczony. Obecnie trwa szacowanie strat.

Zgodnie z ustawą o prawie własności przemysłowej, kto wprowadza do obrotu towary podrobionym znakiem towarowym podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 

 

 

Przykładowy obraz