Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie obchodów Ogólnopolskiej Nocy Profilaktyki

Data publikacji 24.06.2013
Przykładowy obrazDnia 22 czerwca 2013 roku w gnieźnieńskim amfiteatrze Domu Kultury „Scena To Dziwna” odbyło się spotkanie przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie z młodzieżą – w ramach obchodów Ogólnopolskiej Nocy Profilaktyki.

 

 

W przygotowania zaangażowały się dwie szkoły: III Liceum Ogólnokształcące w Gnieźnie, którego uczniowie klas policyjnych przygotowali transparenty o treści przeciwnej uzależnieniom, a także, w trakcie trwania spotkania, malowali plakat będący wyrazem luźnych skojarzeń związanych z tematyką akcji i Gimnazjum numer 1, które reprezentował zespół muzyczny. Z kolei uczniowie klas humanistyczno-artystycznych III LO zaprezentowali montaż słowno-muzyczny przeplatany piosenkami artystów, którzy, z powodu uzależnień, odeszli od nas zbyt szybko. Pojawiły się piosenki Whitney Houston, Amy Winehouse, Janis Joplin, Jimmiego Hendrixa, dla których przeciwwagę stanowiły niosące nadzieję i mówiące o cudzie, jakim jest życie – utwory śpiewane na żywo przez gimnazjalistów. Kiedy milkła muzyka, młodzi artyści odczytywali najbardziej dramatyczne fragmenty książek, w których ich rówieśnicy-bohaterowie literaccy  ulegli zgubnym nałogom, co, niestety, najczęściej skończyło się dla nich tragicznie /np. „Pamiętnika narkomanki”, „Dzieci z dworca ZOO”/.  Aby jeszcze lepiej zobrazować młodym ludziom, że wszelkiego typu uzależnienia mogą w krótkim czasie zniszczyć życie, młodzież z klas artystycznych przygotowała prezentację multimedialną składającą się z hasłowego opisu środków uzależniających przeplatanego fragmentami filmów fabularnych. Autorom prezentacji chodziło o podkreślenie miejsc, momentów, w których po raz pierwszy dochodzi do kontaktu ze środkami uzależniającymi, bowiem nastolatkowie jako grupa wiekowa najsilniej podatna na różnego typu środki odurzające, to pokolenie obrazowe, dlatego najskuteczniejszym sposobem trafienia do ich wyobraźni jest wizualizacja problemu.

Aldona Nowak poprosiła wszystkich o powstanie i przeczytała odezwę społeczności programu „Profilaktyka a Ty”, po czym w głośnikach rozległo się bicie serca,  w którego rytm wsłuchiwali się wszyscy zebrani przez 60 sekund.

Obecni podczas spotkania byli przedstawiciele KPP w Gnieźnie wraz  z I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Gnieźnie podinsp. Mariuszem Łozowieckim oraz pani dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Gnieźnie Beata Czechańska, wicedyrektorzy i nauczyciele tej placówki.

 

 

Przykładowy obraz
 
Przykładowy obraz
 
Przykładowy obraz
 
Przykładowy obraz
 
 Przykładowy obraz
 
 Przykładowy obraz
 

 

Przykładowy obraz
 
 Przykładowy obraz
 
 
Przykładowy obraz
 
Przykładowy obraz
 
 
Przykładowy obraz
 
 
Przykładowy obraz
 
 
 

 

 

Powrót na górę strony