Gnieźnieńska policja ostrzega przed złodziejem - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Gnieźnieńska policja ostrzega przed złodziejem

Data publikacji 30.04.2013

Przykładowy obrazGnieźnieńscy policjanci ostrzegają, szczególnie seniorki przed mężczyzną oferującym pomoc przy wniesieniu zakupów do mieszkania. Wczoraj jego ofiarą padła 88-letnia gnieźnianka, która w ten sposób straciła około 300 złotych.

 

 

Najczęściej podają się za pielęgniarki środowiskowe, elektryków, domokrążców oferujących różnego rodzaju artykuły, czy osoby oferujące dopłatę do leków. Pomysłowość i przebiegłość sprawców jest nieograniczona. Wczoraj na osiedlu Winiary w Gnieźnie około 50-letni mężczyzna zaoferował pomoc 88-letniej gnieźniance przy wniesieniu zakupów do mieszkania na III piętro. Oprócz dwóch toreb z zakupami zabrał również jej torebkę. W pośpiechu zaniósł zakupy pod drzwi, sam opuścił klatkę. Gdy kobieta zorientowała się, że brakuje torebki po mężczyźnie nie było już śladu.Gnieźnieńscy policjanci ostrzegają przed korzystaniem z tego rodzaju pomocy. Dlatego w trosce o swoje bezpieczeństwo pamiętajmy:
-Nie wpuszczajmy do mieszkania osób nieznajomych, szczególnie, kiedy jesteśmy sami, lepiej poprosić sąsiada, aby był obecny przy rozmowie.
-Przed wpuszczeniem obcej osoby do domu zawsze żądajmy okazania legitymacji potwierdzającej tożsamość i wykonywaną funkcję, najlepiej sprawdźmy telefonicznie, czy dana instytucja wysłała do nas swojego pracownika.
-Nie dawajmy pieniędzy akwizytorom czy inkasentom, nie podpisujmy nieznanych dokumentów przed ich przeczytaniem i zrozumieniem.
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o natychmiastowy kontakt z policją.