Odzyskane mienie - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskane mienie

Data publikacji 24.04.2013

Przykładowy obrazGnieźnieńscy policjanci zajmujący się nieletnimi wspólnie z funkcjonariuszami kryminalnymi ustalili sprawcę kradzieży. 18-latek podczas pobytu w jednym z gnieźnieńskich lokali okradł 27-latka. Większość skradzionych przedmiotów odzyskano. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 

W dniu 14 kwietnia br. funkcjonariusze przyjęli zgłoszenie kradzieży na szkodę 27-letniego gminy Gniezno. Jak informował zgłaszający do przestępstwa doszło w nocy 13 na 14 kwietnia w jednym z lokali na terenie Gniezna. Nieznany sprawca z kieszeni kurtki ukradł portfel z zawartością pieniędzy i dowodu osobistego oraz  aparat fotograficzny, przywłaszczył również telefon komórkowy należący do pokrzywdzonego. W tym czasie 27-latek bawił się na parkiecie. Swoje straty wycenił na 700 złotych.

Policjanci zajmujący się nieletnimi wspólnie z funkcjonariuszami kryminalnymi ustalili sprawcę kradzieży. Okazał się nim 18-letni gnieźnianin. Większość skradzionych przedmiotów odzyskano. Śledczy przedstawili już zarzut kradzieży.  

Policjanci przypominają o tym, aby zachowywać ostrożność w takich sytuacjach i nie powierzać swojego mienia pod opiekę przypadkowo poznawanym osobom. Dobrze jest zadbać o to, by podczas wspólnej zabawy (w gronie znajomych) były zawsze w grupie osoby, które będą przy stoliku, aby móc pilnować pozostawionych rzeczy.

Warto także pamiętać o tym, aby wybierając się na spotkania towarzyskie, nie zabierać z sobą wartościowych przedmiotów i wszystkich dokumentów, ale zdecydować rozsądnie, które będą rzeczywiście potrzebne.