Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Porady dla wolontariuszy WOŚP

Data publikacji 10.01.2013

Przykładowy obraz

13 stycznia odbędzie się XXI finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Policja tego dnia dbać będzie o bezpieczeństwo wolontariuszy. Warto jednak zapamiętać kilka podstawowych zasad.

 

 

Jak każdego roku na ulice polskich miast wyjdzie tysiące wolontariuszy, którzy będą kwestować  na rzecz dzieci i seniorów. Kilka rad przyda się zarówno darczyńcom jak i kwestującym.

- Unikajcie miejsc mało uczęszczanych przez ludzi, takich jak podwórka, bramy przejściowe, a po zmroku parki lub skwery.
- Nie chodźcie sami, najlepiej zbierajcie datki w towarzystwie przyjaciół, kolegów.
- W razie napadu nie starajcie się za wszelką cenę ratować skarbonki, pamiętając, że Wasze zdrowie jest najważniejsze. Starajcie się raczej zapamiętać jak najwięcej szczegółów z rysopisu sprawcy.
- Podczas ucieczki sprawcy głośno wzywajcie pomocy, jak najszybciej powiadomcie Policję o kradzieży. Zapamiętajcie drogę ucieczki sprawcy.
- Jeżeli podejrzewacie kogoś o złe zamiary nie obawiajcie się skorzystać z pomocy osób dorosłych lub powiadomcie policję.


Warto też zapamiętać, jak powinien wyglądać wolontariusz WOŚP.

Każdy z wolontariuszy musi posiadać identyfikator Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ze zdjęciem, imieniem i nazwiskiem wolontariusza, numerem ankiety, (ewentualnym imieniem i nazwiskiem opiekuna – w przypadku jeśli wolontariusz nie ma ukończonych 16 lat), adresem wolontariusza.
Identyfikator musi być wypisany czytelnie, także czytelne powinno być wklejone zdjęcie. Dodatkowo identyfikator musi mieć Fundacyjną  serduszkową pieczątkę, hologram WOŚP i być zalaminowany.
Najważniejsze jest jednak to, że identyfikator musi być noszony na widocznym miejscu.
Puszka wolontariusza musi być oklejona Fundacyjnymi banderolami. Nieodzownym atrybutem naszych wolontariuszy są orkiestrowe, serduszkowe naklejki.
Powrót na górę strony