Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uwaga na kieszonkowców

Data publikacji 14.12.2012

Przykładowy obrazZbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Okres przedświąteczny to czas, w którym wszyscy intensywnie przygotowują się do świąt. Towarzysząca nam w tym czasie „gorączka zakupów” sprzyja kieszonkowcom. Dla nich to czas wytężonej pracy. Poniżej policjanci radzą jak nie stać się ofiarą kieszonkowca.

 

W okresie przedświątecznym bywamy roztargnieni a przez to nieuważni. Kupując prezenty, przeciskając się w tłumie na targowiskach lub w autobusie zapominamy o bezpieczeństwie naszych toreb, portfeli czy kluczy. Galerie handlowe oraz targowiska wypełnione są kupującymi a przez to przyciągają kieszonkowców. Kieszonkowiec nie wyróżnia się z tłumu.


Wszędzie tam, gdzie jest tłok - w centrach handlowych, targowiskach i w środkach komunikacji publicznej – zachowajmy szczególną ostrożność. W miejscach tych notuje się najwięcej kradzieży.

 Kieszonkowcy najczęściej wykorzystują tłok i nasze rozkojarzenie. Nie przechowujmy dokumentów i pieniędzy w tylnych kieszeniach spodni, w zewnętrznych kieszeniach płaszcza, czy kurtki. Zwróćmy uwagę na podręczne torby, nie pozostawiajmy ich bez opieki.

Apelujemy, aby Panie trzymały torebki z dokumentami pod pachą, co uniemożliwi jej wyrwanie lub odcięcie paska torebki. Nie trzymajmy tych pieniędzy w jednym miejscu. Rozdzielmy je. Nawet jeżeli padniemy łupem kieszonkowca, to nie stracimy całej kwoty.

 

Zarówno kiedy poczujemy się zagrożeni, jak i w razie ujawnienia kradzieży, nie wahajmy się zwrócić o pomoc. Takie przypadki należy zgłaszać znajdującym się w pobliżu policjantom lub telefonicznie pod nr 997.

Powrót na górę strony