Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Marihuana w pojeździe

Data publikacji 12.12.2012
Przykładowy obrazGnieźnieńscy policjanci operacyjni przechwycili marihuanę, z której można było uzyskać prawie 900 porcji handlowych. Narkotyki znaleziono w samochodzie i w mieszkaniu jednego z czterech zatrzymanych w tej sprawie mężczyzn. Funkcjonariusze zabezpieczyli także wagę elektroniczną do porcjowania środków odurzających oraz młynek do rozdrabniania suszu.

 

Policjanci Wydziału Kryminalnego gnieźnieńskiej komendy policji przy współudziale funkcjonariuszy z Czerniejewa, w wyniku przeprowadzonej realizacji, zatrzymali dwie osoby podejrzewane o przestępstwa narkotykowe. Zatrzymani to mężczyźni w wieku 23 i 26 lat, mieszkańcy Gniezna. Funkcjonariusze przechwycili także marihuanę, z której można było uzyskać prawie 900 porcji handlowych tego narkotyku.
 
Policjanci operacyjni uzyskali informację na temat mężczyzn mających związek ze środkami odurzającymi. W Żydowie funkcjonariusze zatrzymali citroena do kontroli drogowej. Po sprawdzeniu dwóch mężczyzn podróżujących autem sprawdzono wnętrze pojazdu. Pod jednym z siedzeń stróże prawa znaleźli worek z zawartością 85 gram marihuany oraz w prawych drzwiach wagę elektroniczną. Idąc dalej tym tropem, policjanci sprawdzili mieszkania zamieszkiwane przez sprawców. Tam funkcjonariusze znaleźli niewielką ilość narkotyków. Ponadto zabezpieczono młynek do rozdrabniania suszu.

Mężczyźni podróżujący autem zostali zatrzymani do wyjaśnienia. Obaj trafili do policyjnego aresztu. Wykonując dalsze czynności w tej sprawie następnego dnia policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu wrzesińskiego w wieku 21 lat od których gnieźnianie nabyli marihuanę.

Śledczy przedstawili 23 i 26-latkowi zarzuty dotyczącego posiadania i posiadania znacznej ilości narkotyków, 21-latkowie usłyszeli natomiast zarzuty udzielania oraz sprzedaży znacznej ilości środków odurzających.

Wobec zatrzymanych czterech mężczyzn prokurator zastosował dozory policyjne oraz zakaz opuszczania kraju.

Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a w przypadku ich znacznej ilości nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8, a gdy w grę wchodzi znaczna ilość środków odurzających, nawet do 12 lat pozbawienia wolności. 

 

 

 

Przykładowy obraz

 

Powrót na górę strony