Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zostawili w aucie 7-miesięczne dziecko, a sami poszli na zakupy

Data publikacji 29.11.2012

Przykładowy obrazZostawili kilkumiesięczne dziecko bez opieki w samochodzie, a sami poszli na zakupy. Maleństwem zainteresował się przechodzień, który powiadomił policję. Matka została ukarana mandatem. Sprawa trafi również do Sądu Rodzinnego.

 

 

Do zdarzenia doszło w bieżącym tygodniu na parkingu. 25-letnia matka, o rok starszy ojciec i babcia zostawili w samochodzie 7-miesięczne dziecko, a sami poszli na zakupy do jednego z gnieźnieńskich marketów. Dziecko zauważył przypadkowy przechodzień i powiadomił policję. Gdy po kilku minutach na miejscu pojawili się stróże prawa opiekunów nadal nie było. Maleństwo znajdowało się w foteliku na tylnym siedzeniu za kierowcą. Dopiero po kilku minutach do samochodu wrócili opiekunowie.  Na pytanie policjantów dlaczego zostawili dziewczynkę bez opieki jej matka odpowiedziała, że musieli pójść na zakupy, ich pociecha spała, więc nie chcieli jej budzić.

Za nieodpowiedzialne zachowanie nałożono na matkę dziewczynki 500-złotowy mandat karny. Policjanci poinformują również o zdarzeniu Sąd Rodzinny.

Powrót na górę strony