Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjyjna akcja "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"

Data publikacji 23.11.2012

Przykładowy obraz65 wykroczeń, z czego sprawcami 25 byli piesi - to efekt policyjnej akcji "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego", która została przeprowadzona w czwartek na terenie powiatu gnieźnieńskiego.

 

 

Policjanci z gnieźnieńskiej drogówki przeprowadzili wczoraj akcję pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Funkcjonariusze zwracali w trakcie działań szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych jak i rowerzystów.

Niestosowanie się do znaków drogowych i sygnalizacji świetlnych to najczęstsze wykroczenia, jakie popełniają piesi. Funkcjonariusze zwracali również uwagę na rowerzystów, którzy poruszali się rowerami po chodnikach, przejściach dla pieszych, a także na sprawność techniczną jednośladów i ich wymagane przepisami wyposażenie. Policjanci w ramach akcji interweniowali także wobec zmotoryzowanych użytkowników naszych dróg, którzy łamią przepisy kodeksu drogowego stwarzając swym zachowaniem zagrożenie na drodze.

Łącznie podczas akcji popełniono 65 wykroczeń. Sprawcami 25 wykroczeń byli piesi, którzy głównie przechodzili przez jezdnię w miejscach niedozwolonych.

Za wszystkie wykroczenia zostały nałożone mandaty karne.

Powrót na górę strony