Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działkowcu nie daj się złodziejowi !

Data publikacji 09.11.2012
Przykładowy obrazZbliża się zima i coraz rzadziej gościmy na terenach ogródków działkowych, a wiec należy zwrócić uwagę na zabezpieczenia altanek i przechowywanych w nich przedmiotów. Zdarza się, że w słabo zabezpieczonych domkach pozostawiane są  radioodbiorniki, grille, butle gazowe i zmechanizowany sprzęt ogrodniczy jak kosiarki czy piły. Na takie okazje czekają złodzieje, a więc policja ostrzega.

 

 

Właściciele ogródków działkowych w okresie zimowym powinni pamiętać o właściwym zabezpieczeniu pozostawionego na działkach mienia.  W związku z tym apelujemy, aby działkowcy zabezpieczali swój dobytek, a także zwracali uwagę na obce osoby przebywające na terenie ogródków. Sprawcy takich przestępstw są szczególnie uciążliwi, ponieważ włamując się do altanek i pomieszczeń gospodarczych przy okazji niszczą ogrodzenia, wybijają szyby, wyłamują drzwi.

Łupem złodziei działkowych staje się praktycznie każda cenna rzecz, którą mogą sprzedać. Najczęściej giną elektronarzędzia, maszyny, pompy, węże ogrodowe, czajniki i butle gazowe. Złodzieje nie gardzą jedzeniem, dobrze utrzymanymi meblami, materiałami budowlanymi, a nawet z pozoru bezużytecznymi metalowymi odpadami, które sprzedają jako złom.   

Zachęcamy aby działkowcy starali się przewidywać zagrożenia i podejmowali działania zapobiegawcze. Istotne jest aby wzmocnić zamki w drzwiach do altan. Ważne jest też aby nie kusić złodziei pozostawionymi przedmiotami, które są widoczne przez okno. Unikajmy również pozostawiania wewnątrz i w pobliżu altan materiałów łatwopalnych i często kontrolujmy to co się dzieje na działce.     

Gdy na terenie działek pojawiają się obcy, to starajmy się zapamiętywać ich twarze i numery rejestracyjne ich pojazdów ponieważ mogą okazać się potencjalnymi sprawcami przestępstw i wykroczeń, a szczegóły wyglądu i opis samochodu mogą pomóc Policji w ich zatrzymaniu.

Naszą uwagę powinno zwrócić także to, gdy ktoś wypytuje nas o sąsiadów, o to kim są, jak często pojawiają się na działce itp.   O bezpieczeństwo na działkach warto zadbać wspólnie z sąsiadami, dobrze abyśmy ich znali. Warto także wymienić się numerami telefonów aby mieć kontakt w sytuacji zagrożenia.  

Powrót na górę strony