Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie akcji "Znicz"

Data publikacji 05.11.2012

Przykładowy obrazOd środy do niedzieli na drogach powiatu gnieźnieńskiego doszło do 2 wypadków drogowych oraz 8 kolizji, w których 2 osoby zostały ranne. Policja zatrzymała 20 osób kierujących pojazdami lub rowerami, które wcześniej spożywały alkohol.

 

 

Przez ostatnie pięć dni trwała policyjna akcja "Znicz 2012". Na drogach krajowych, wyjazdowych z miast i w okolicach cmentarzy było więcej funkcjonariuszy niż zazwyczaj. Kontrolowana była prędkość, trzeźwość kierowców i stan techniczny aut. Policjanci szczególną uwagę zwracali na to, czy dzieci są przewożone w fotelikach, a wszyscy pasażerowie mają zapięte pasy oraz czy pojazdy nie są przeładowane.

Z policyjnych podsumowań wynika, że w ciągu ostatnich pięciu dni doszło do 2 wypadków oraz 8 kolizji, w których 2 osoby zostały ranne. Policjanci zatrzymali też 2 nietrzeźwych kierujących pojazdami, 14 pijanych rowerzystów i 4 rowerzystów w stanie po spożyciu alkoholu.

Jak podsumował działania podkom. Sławomir Sikorski, na drogach i wokół cmentarzy było spokojnie, bez większych utrudnień.

Akcja "Znicz 2012" rozpoczęła się w środę i zakończyła wczoraj. Wzięło w niej udział 227 funkcjonariuszy wspieranych przez 20 strażników miejskich.

Powrót na górę strony