Zabawa z "autochodzikiem" - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zabawa z "autochodzikiem"

Data publikacji 28.09.2012

Przykładowy obrazWczoraj dzieci z Przedszkola  Mali Piastowie mogły uczyć się poprzez zabawę z "autochodzikiem". Sierż. sztab. Agnieszka Jankowska, policjantka z Zespołu Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii pojechała do przedszkola, żeby przeprowadzić z dziećmi zajęcia z zakresu bezpiecznego poruszania się po drogach.

 

 

Funkcjonariuszka z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie odwiedziła wczoraj Przedszkole nr 14 mieszczące się na osiedlu Jagiellońskim w Gnieźnie. Podczas spotkania rozmawiała z dziećmi o bezpiecznych zachowaniach na drogach, przypomniała jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię i jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Nie zabrakło również rozmowy o umundurowaniu policyjnym. Okazało się, że przedszkolaki były nie tylko bardzo aktywne, ale posiadały dużą wiedzę na temat bezpieczeństwa.

Mamy nadzieję, że od wczoraj policjant będzie kojarzył się przedszkolakom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

"Autochodzik" jest to zestaw edukacyjny do nauki najmłodszych uczestników ruchu drogowego prawidłowych zachowań na drogach.

 

 

Przykładowy obraz
 
 Przykładowy obraz
 
Przykładowy obraz
 
 Przykładowy obraz
 
Przykładowy obraz