Podsumowanie akcji "Pasy" - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie akcji "Pasy"

Data publikacji 27.09.2012

Przykładowy obrazWczoraj policjanci z gnieźnieńskiej drogówki przeprowadzili akcję pod nazwą „Pasy”. Działania miały na celu egzekwowanie od kierowców i pasażerów jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz stosowania urządzeń do przewożenia dzieci. Niestety aż 51 osób przemierzało drogi nie zapinając pasów. Ich tłumaczenia były najróżniejsze. 

 

 

O tym, że pasy i foteliki dziecięce ratują życie, nie trzeba nikogo przekonywać. Jednak ciągle wiele osób nie zapina pasów bezpieczeństwa, zarówno na przednich, jak i tylnych siedzeniach. Rodzice również wydają się czasami nie pamiętać o tym, jak ważne dla bezpieczeństwa ich pociech jest przewożenie dzieci w specjalnych fotelikach.

W efekcie wczorajszych działań, które trwały od wczesnych godzin rannych, policjanci z drogówki skontrolowali 88 pojazdów, w tym ujawnili 42 kierowców i 9 pasażerów, którzy nie stosowali się do obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa. Ich tłumaczenia były najróżniejsze. Oczywiście nie obyło się bez argumentów związanych z jakże ważnym komfortem jazdy - w kilku przypadkach kierowcy tłumaczyli, że zapomnieli pasy zapiąć lub, że są po prostu niewygodne.


Przypominamy, że za jazdę bez pasów bezpieczeństwa kierowca zostanie ukarany mandatem w wysokości 100 złotych oraz 2 punktami karnymi. Za przewożenie pasażera bez zapiętych pasów dodatkowo zapłaci 100 złotych i otrzyma 4 punkty karne. Za przewożenie bez fotelika dziecka do lat 12 nie przekraczającego 150 centymetrów wzrostu, mandat karny wynosi 150 złotych a dodatkowo policjant nałoży 6 punktów karnych.