Policjanci z komendy wojewódzkiej kontrolowali kierujących - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z komendy wojewódzkiej kontrolowali kierujących

Data publikacji 25.09.2012

Przykładowy obrazPolicjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji przeprowadzili działania na terenie gminy Kłecko i Kiszkowo. Akcja miała na celu przeciwdziałanie kierowcom przekraczającym dozwoloną prędkość i ukierunkowana była na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

 

Na terenie naszego powiatu funkcjonariusze drogówki z komendy wojewódzkiej przy użyciu radiowozu z wideo rejestratorem, motocykli i radiowozów przez dwa dni prowadzili działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Akcja miała związek ze zdarzeniami drogowymi do których doszło w ostatnim czasie na terenie gminy Kłecko i Kiszkowo.

Efekt akcji to skontrolowanych 96 pojazdów, z czego 78 kierowców ukarano mandatem karnym, stróże prawa zatrzymali również 2 dowody rejestracyjne. Dodatkowo, ukarane osoby otrzymały punkty karne.

Policjanci kontrolowali przede wszystkim pojazdy przekraczające dozwoloną prędkość. Zdarzały się również przypadki niestosowania pasów bezpieczeństwa i fotelików do przewozu dzieci, rozmowy przez telefon komórkowy, czy przechodzenie przez jezdnię w miejscach niedozwolonych. Ważnym elementem była również kontrola trzeźwość kierujących.

Działania takie to jedna z cyklicznych akcji, których celem jest właśnie walka z „piratami drogowymi” i kierowcami wsiadającymi za kółko po spożyciu alkoholu. Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu jest jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych.