Areszt za rozbój - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za rozbój

Data publikacji 27.08.2012

W pierwszych dniach sierpnia br. na ul. Roosevelta w Gnieźnie doszło do rozboju na 25-latku. Kryminalni ustalili sprawcę i doprowadzili go do prokuratury. W miniony weekend Sąd Rejonowy w Gnieźnie zastosował wobec 24-latka trzymiesięczny tymczasowy areszt. Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

 

 

Na początku sierpnia br. na ulicy Roosevelta w Gnieźnie nieznani sprawcy napadli na 25-letniego mężczyznę, pobili go, a następnie zabrali portfel z zawartością kilkuset złotych. Rozbójnicy uszkodzili również okulary pokrzywdzonego. 25-latek zaraz po zdarzeniu powiadomił policję. Mężczyzna korzystał z pomocy lekarskiej.

Kryminalni w wyniku przeprowadzonych w tej sprawie szeregu czynności ustalili, że związek z rozbojem może mieć 24-letni gnieźnianin. Mężczyzna został zatrzymany. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi przedstawić podejrzewanemu zarzuty rozboju i uszkodzenia mienia. Dodatkowo prokurator uznał, że konieczne jest odizolowanie 24-latka. Sąd Rejonowy przychylił się do wniosku prokuratury i zarządził trzymiesięczny areszt

Za rozbój i uszkodzenie mienia grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

24-latek był w przeszłości notowany za różne przestępstwa.