Policjanci udaremnili szantaż - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci udaremnili szantaż

Data publikacji 25.06.2012

Przykładowy obrazTrzymiesięczny areszt zastosował w miniony weekend Sąd Rejonowy w Gnieźnie wobec 29-letniego mężczyzny podejrzanego o to, że wspólnie ze swoją konkubiną zmuszali pokrzywdzonego do płacenia im pieniędzy. W sumie w okresie kilku miesięcy wyłudzili prawie 30 tys. zł.

 

 

Kilka dni temu na policję zgłosił się mężczyzna informując o sukcesywnym wyłudzaniu od niego pieniędzy. Jak wynikało z jego relacji kilkanaście miesięcy temu przez Internet poznał obecnie 23-letnią kobietę. Ich znajomość ograniczała się do intymnych kontaktów. Mężczyzna wiedział, że jest ona w związku z 29-latkiem, z którym wychowują wspólne dzieci. Po pewnym czasie kobieta poinformowała pokrzywdzonego, że jest z nim w ciąży i zażądała pieniędzy za jej usunięcie. Po tym incydencie para wpadła na pomysł szantażowania mężczyzny. Mówili, że jak im nie zapłaci to o wszystkim powiadomią policję i sąd. W ciągu kilku miesięcy grożąc pozbawieniem życia, uszkodzeniem ciała pokrzywdzonego lub jego najbliższych wyłudzili prawie 30 tys. zł. W końcu zdesperowany mężczyzna postanowił powiadomić policję.

W miniony weekend sąd na wniosek Prokuratury zastosował wobec 29-latka trzymiesięczny areszt, 23-latka została objęta dozorem policji.

Przestępstwo wymuszenia rozbójniczego zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.