Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podpisanie porozumienia w sprawie klasy o profilu policyjnym

Data publikacji 04.11.2011

Przykładowy obrazWielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu mł. insp. Krzysztof Jarosz oraz Pani mgr Beata Czechańska dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie podpisali porozumienie o współpracy. Podczas uroczystości uczniowie pierwszej w Gnieźnie klasy o profilu policyjnym złożyli ślubowanie.

 

 

W ceremonii oprócz wymienionego już szefa wielkopolskich policjantów udział wzięli poseł Tadeusz Tomaszewski, starosta gnieźnieński Dariusz Pilak, przewodniczący Rady Powiatu Zdzisław Kujawa, komendant powiatowy policji w Gnieźnie insp. Artur Sobolewski, jego I zastępca podinsp. Mariusz Łozowiecki i oficer prasowy komendy asp. Anna Osińska. Gości przywitała dyrektor III LO Beata Czechańska, która jednocześnie przybliżyła gościom i uczestniczącym w uroczystości rodzicom zakres nauki w klasie o profilu policyjnym.

Następnie mł. insp. Krzysztof Jarosz Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu i Beata Czechańska dyrektor III LO podpisali porozumienie o współpracy. Jego celem jest nawiązanie współpracy w procesie kształcenia uczniów w klasie mundurowej o profilu policyjnym. Policjanci będą wspomagać uczniów swoją wiedzą i doświadczeniem. Odbywać się to będzie przede wszystkim podczas spotkań w szkole i wizyt żaków w Komendzie Powiatowej Policji w Gnieźnie, w czasie których poznają specyfikę zawodu policjanta. Przyszli policjanci będą także uczestniczyć w akcjach i działaniach profilaktycznych organizowanych przez Komendę Powiatową Policji w Gnieźnie.

Założeniem stron porozumienia jest stworzenie takich warunków kształcenia, które w sposób najbardziej realistyczny i profesjonalny pozwolą uczniom klasy mundurowej zapoznać się ze specyfiką zawodu policjanta oraz posiąść niezbędną wiedzę zarówno teoretyczną jak i praktyczną związaną z tym zagadnieniem.

Podczas spotkania szef wielkopolskich policjantów podkreślił, że jeśli szkoła ponadgimnazjalna pragnie się zająć płaszczyzną bezpieczeństwa publicznego, to jest to coś co zasługuje na słowa uznania. Każda szkoła, która zakłada klasę policyjną musi sobie zdawać sprawę z różnych aspektów. Na tę szkołę będą patrzyły inne placówki, a na klasę policyjna będą patrzyły inne szkoły i młodzież. Choć założeniem policji jest przyjmowanie do pracy osób, które ukończyły studia, praktykuje się zatrudnianie również osób z wykształceniem średnim, jeśli przejdą odpowiednie testy i egzaminy i całe procesy rekrutacyjne. Komendant dodał, że jest jednym z największych pracodawców na terenie Wielkopolski, zatrudnia  8 200 policjantów i około 1 800 pracowników cywilnych. W roku 2011, w trakcie naboru, który został zorganizowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu, zostanie przyjętych do pracy w policji około 850 osób.

Podczas uroczystości odbyło się również ślubowanie uczniów. Po części oficjalnej zaprezentowano część artystyczną. Młodzież przygotowała specjalne, z ogromną dawką humoru, wydanie programu "997".

 

 

Przykładowy obraz
 
 
 Przykładowy obraz
 
 
 Przykładowy obraz
 
 Przykładowy obraz
 
 
 
 Przykładowy obraz
 
 
 Przykładowy obraz
 
Przykładowy obraz

 

 

 

Powrót na górę strony