Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Już jutro pierwszy dzwonek

Data publikacji 31.08.2011

witaj_szkolo.jpgJak co roku, ostatni tydzień sierpnia i pierwszy tydzień września to wzmożona aktywności  naszych dzielnicowych oraz drogówki. Mundurowi koncentrują swoje siły na zapewnieniu bezpieczeństwa najmłodszym, którzy jeszcze „drogowo zieloni” bądź „wakacyjnie  roztargnieni” zmierzać będą w kierunku szkół.

 

 

Już trwają realizowane przez gnieźnieńską drogówkę, dzielnicowych i policjantów z Czerniejewa, Kłecka, Trzemeszna i Witkowa kontrole prawidłowości oznakowania i infrastruktury drogowej w rejonach szkół naszego powiatu. Rano, w dniu rozpoczęcia roku szkolnego, policjanci monitorować będą drogi dojazdowe do szkół. Ich zadaniem będzie dyscyplinowanie kierowców i przypominanie, że  skończyło się już wakacyjne pustkowie  w najbliższym otoczeniu placówek oświatowych. Policjanci będą także nadzorować przemarsze najmłodszych uczniów zmierzających na rozpoczęcie roku szkolnego. Najbardziej niesforni i „drogowo niefrasobliwi” uczniowie  mogą spodziewać się doraźnego instruktarzu z zasad bezpieczeństwa na drodze.

Nasza akcja nie zakończy się wraz sygnałem pierwszego dzwonka. Policjanci mają zamiar odwiedzać pierwszaki ze szkół podstawowych naszego powiatu. Zamiarem funkcjonariuszy jest przeszkolenie ich z zakresu podstawowej drogowej wiedzy. Nauczycieli zainteresowanych podobnym przedsięwzięciem w innych szkołach prosimy o kontakt z Ogniwem Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii pod nr tel. (61) 426-02-39 lub z właściwym miejscowo dzielnicowym. Pierwszy tydzień września upłynie także pod znakiem kontroli stanu technicznego autokarów, którymi przewożeni są uczniowie.

Nasze doświadczenia wskazują, że rozpoczęcie roku szkolnego, szczególnie dla starszych uczniów, stanowi dzień pożegnania z wakacjami. Często pożegnaniom takim towarzyszy łamanie prawa. Będziemy monitorować miejsca gromadzenia się młodzieży, miejsca sprzedaży alkoholu i reagować na wszelkie oznaki łamania prawa.

Apelujemy do rodziców aby przypomnieli swoim młodszym pociechom o zasadach bezpieczeństwa na drodze, starszych przekonali natomiast iż nie warto zaczynać nowego roku „z paragrafami w tornistrze”. W działaniach wspomagać nas będą gnieźnieńscy strażnicy miejscy.  


Powrót na górę strony