Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzech zatrzymanych, haszysz i marihuana

Data publikacji 25.08.2011
kk_i_k_male.jpg

Policjanci operacyjni gnieźnieńskiej komendy przeprowadzili działania, które zakończyły się zatrzymaniem trzech osób i zabezpieczeniem blisko 30 gramów haszyszu oraz 3 gram marihuany. W ręce funkcjonariuszy wpadli mieszkańcy Pierwszej Stolicy w wieku 18, 21 i 23 lat. Cała trójka usłyszała już zarzuty dotyczące uprawy konopi indyjskich i wytwarzania z nich narkotyków oraz posiadania i udzielania haszyszu. Za ten proceder grozi do 3 lat więzienia.

 

Policjanci operacyjni na bieżąco gromadzą informacje, dokonują sprawdzeń i ustaleń dotyczących ewentualnych przestępstw, w tym narkotykowych. Tym razem przeprowadzili działania w poniedziałkowy wieczór.

Wszystko działo się bardzo szybko. Policjanci podejrzewali, że trzej mężczyźni podróżujący Mercedesem mogą przewozić narkotyki. Ich przypuszczenia szybko się potwierdziły. W aucie zatrzymanym do kontroli na ul. Powstańców Wielkopolskich w Gnieźnie znaleźli prawie 30 gramów haszyszu – środka odurzającego.

Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu. Zatrzymanymi okazali się mieszkańcy Gniezna w wieku 18, 21 i 23 lat.

Podczas przeszukania miejsca zamieszkania 21-latka okazało się, że w piwnicy znajduje się mała plantacja. Przy użyciu specjalistycznych urządzeń zatrzymani uprawiali konopie indyjskie z których po osuszeniu i rozdrobnieniu wytwarzali marihuanę. Zabezpieczono 3 gramy suszu roślinnego. Policjanci ustalili, że proceder ten trwał od lutego br. do momentu ich zatrzymania.

Wczoraj śledczy przedstawili im zarzuty dotyczące uprawy konopi indyjskich i wytwarzania z nich narkotyków oraz posiadania i udzielania haszyszu.

Mężczyznom grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Jeden z nich – 21-latek był wcześniej karany za handel narkotykami.

 

 

zabezpieczony_haszysz

 


zabezpieczona_marihuana

Powrót na górę strony