Zatrzymany za pobicie ze skutkiem śmiertelnym - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za pobicie ze skutkiem śmiertelnym

Data publikacji 20.07.2011

kk_i_k_male.jpgPolicjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie zwracają się z prośbą o zgłaszanie się świadków pobicia 34-letniego mężczyzny do którego doszło w sobotę, 9 lipca br. w godzinach popołudniowych Gnieźnie przy ul. Budowlanych. Wszystkie osoby które posiadają informacje w tej sprawie proszone są o pilny kontakt osobisty ze śledczym prowadzącym postępowanie przygotowawcze w dniach pn. – pt. w godz. 7.00 – 15.00 pok. 217, tel. 61 426-02-98 lub z sekretariatem wydziału kryminalnego tel. 61 426-02-70.

 

 

Nawet do 12 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, zatrzymanemu przez policjantów wydziału kryminalnego, w związku z podejrzeniem o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, gdzie na skutek doznanych obrażeń 34-letni mężczyzna zmarł w szpitalu. Podejrzany 48-letni mieszkaniec Gniezna decyzją sądu został dzisiaj tymczasowo aresztowany.

 

Policjanci  z gnieźnieńskiej komendy policji ustalili i zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego skutkiem była śmierć 34-letniego mieszkańca Gniezna. Zatrzymany to 48-letni mieszkaniec naszego miasta.

Jak ustalili śledczy do pobicia doszło w sobotę, 9 lipca 2011 roku w godzinach popołudniowych na ul. Budowlanych w Gnieźnie. 48-latek bił i kopał pokrzywdzonego. Po zdarzeniu 34-latek wrócił do swojego mieszkania, gdzie stracił przytomność. Tego samego dnia trafił do szpitala w Gnieźnie na Oddział Intensywnej Opieki Medycznej. W wyniku poniesionych rozległych obrażeń głowy 11 lipca zmarł. Podjęte przez funkcjonariuszy wydziału kryminalnego czynności dochodzeniowo- śledcze doprowadziły do ustalenia przebiegu zdarzenia i zatrzymania sprawcy pobicia. Podejrzany usłyszał już prokuratorskie zarzuty. Decyzją  sądu mężczyzna został dzisiaj tymczasowo aresztowany na okres  trzech miesięcy.

Za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu skutkującego śmiercią 48-latkowi grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymany był wcześniej notowany za znęcanie się i nie płacenie alimentów. 

 

 

dsc_0224