Małżeństwo zatrzymane za rozbój - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Małżeństwo zatrzymane za rozbój

Data publikacji 19.07.2011

zatrzymane_malzenstwoPolicjanci Wydziału Prewencji zatrzymali 30-letniego mężczyznę i jego o rok młodszą żonę, mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego, którzy w jednym z mieszkań na os. Piekary w Gnieźnie pobili, a następnie okradli 45- letniego mężczyznę. Rozbójnikom za ten czyn grozi 12 lat za kratkami.

 

 

Funkcjonariusze z Komendy Policji w Gnieźnie zatrzymali małżeństwo w wieku 29 i 30 lat podejrzane o rozbój na 45-letnim gnieźnianinie. Jak ustalili śledczy, do zdarzenia doszło 16 lipca 2011 r. około godziny 21.00 na os. Piekary w Gnieźnie. Kilka godzin wcześniej gnieźnianin przebywając w jednym z lokali w centrum miasta poznał nowych znajomych. Tam 46-latek grając na automatach wygrał kilkaset złotych. Zaprosił kobietę i mężczyznę do swojego mieszkania, gdzie zaczęli pić alkohol. W pewnym momencie małżeństwo napadło na gospodarza. Bijąc go zabrali mu z kieszeni spodni ok. 600 zł i dokumenty. Gdy pokrzywdzonemu udało się uwolnić powiadomił o napadzie policję. Stróże prawa podczas przeszukania 30-latka znaleźli skradzione pieniądze i dokumenty. W chwili zatrzymania napastnicy byli nietrzeźwi.

Dzisiaj Sąd Rejonowy w Gnieźnie zastosował trzymiesięczny areszt wobec sprawców.

  30-latek był wcześniej notowany za rozbój, oszustwo, uszkodzenie mienia i fałszowanie dokumentów, jego żona była notowana za pobicie.

 

zatrzymane_malzenstwo