Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali 13 nietrzeźwych kierujących

Data publikacji 30.05.2011

alkomat_na_drodze.jpgKażdego dnia na polskich drogach dochodzi do wypadków i kolizji, w których są ranni i zabici. Często sprawcami tych wypadków są osoby nietrzeźwe: kierowcy, rowerzyści czy piesi. Policja nagminnie zatrzymuje pijanych rowerzystów i kierowców, którzy jadąc na tzw. podwójnym gazie są potencjalnymi sprawcami, a nierzadko ofiarami najcięższych w skutkach wypadków drogowych. Tylko w miniony weekend na terenie powiatu gnieźnieńskiego stróże zatrzymali aż 13 nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego.

 

Mundurowi gnieźnieńskiej komendy wspierani przez kolegów z komisariatów policji podczas minionego weekendu zatrzymali 13 nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego.

56-letni Andrzej S. został zatrzymany przez policjantów wydziału ruchu drogowego na ul. Orzeszkowej w Gnieźnie. W jego organizmie było 0,8 promila alkoholu.

Kolejny nietrzeźwy rowerzysta został zatrzymany przez policjantów z Czerniejewa w Szczytnikach Czerniejewskich. W jego organizmie było 2,8 promili alkoholu.

Policjanci z Witkowa na ul. Długiej w Niechanowie zatrzymali Leszka O. kierującego w stanie nietrzeźwości Peugeot 806. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu wykazało u 44-latka 3,5 promila alkoholu.

W miejscowości Chłądowo zatrzymany został 65-letni rowerzysta z Witkowa. Mężczyzna miał w organizmie 0,8 promila alkoholu.

Na ul. Dębińskiej w miejscowości Witkowo został zatrzymany przez miejscowych policjantów kierowca Rometa 37-letni Krzysztof K., u którego zawartość alkoholu w organizmie wynosiła 2, 2 promila.

W Goraninie Marcin G. kierował Fordem mając w organizmie 1,2 promila alkoholu.

30-letni Michał P. w miejscowości Strzyżewo Kościelne poruszał się rowerem z wynikiem 2,3 promila. W tej samej miejscowości 40-letni Piotr B. jechał rowerem mając w organizmie 0,6 promila alkoholu i 31-letni Mirosław D. u którego w organizmie było 1,9 promila alkoholu. Mężczyzn zatrzymali policjanci „drogówki”.

W miejscowości Nidom policjanci z Czerniejewa zatrzymali 61-letnią rowerzystkę. Przeprowadzone badanie wykazało w jej organizmie 1,4 promila alkoholu.

Kolejny nietrzeźwy rowerzysta z wynikiem 2 promile to zatrzymany w Żydowie 38-letni Tomasz S. Mężczyzna dodatkowo posiadał sadowy zakaz kierowania pojazdami.

W Goślinowie z wynikiem 1 promil wpadł 58-letni rowerzysta. Leszek P. został zatrzymany przez policjantów „drogówki”.

W okolicy Karczewa Karolina G. kierująca Peugeot 306 w wyniku nadmiernej prędkości zjechała na przeciwległy pas ruchu, uderzyła w skarpę, na skutek czego doszło do dachowania pojazdu. Przeprowadzone badanie wykazało u kierującej 1,3 promila alkoholu.

 

Kierujący jednośladem czy rowerem, w kontakcie z dużo cięższym pojazdem samochodowym nie ma szans na uniknięcie obrażeń. Dość częstym przypadkiem jest fakt, że rowerzyści poruszający się po drogach publicznych w późnych porach wieczornych i nocnych nie mają żadnego oświetlenia, co w połączeniu ze stanem nietrzeźwości jest „ gotową receptą na nieszczęście”.

Cyklicznie prowadzone są również przez gnieźnieńskich policjantów wydziału ruchu drogowego na terenie naszego powiatu akcje „ TRZEŹWOŚĆ ” mające na celu zmianę świadomości mieszkańców i uzmysłowienie im, że po spożyciu alkoholu, również kierowanie rowerem jest zabronione.

Sankcją za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości, wynikającą z kodeksu karnego jest grzywna oraz pozbawienie wolności nawet do 1 roku. Kierujący samochodem siadając za kółko w stanie nietrzeźwości popełnia przestępstwo zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony