Złodzieje 7 rowerów zatrzymani - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Złodzieje 7 rowerów zatrzymani

Data publikacji 29.04.2011

kodeks.jpgPolicjanci wydziału kryminalnego zatrzymali dwóch złodziei, którzy kilka dni temu na os. Grunwaldzkim w Gnieźnie podczas jednej nocy ukradli siedem rowerów. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

Kilka dni temu na os. Grunwaldzkim w Gnieźnie z korytarza piwnicy skradziono cztery rowery. Właścicielka wyceniła straty na ponad 2 500 zł. Jeszcze tego samego dnia w siedzibie komendy zjawiły się trzy inne pokrzywdzone osoby. Okazało się, że jednoślady skradziono innym mieszkańcom tego samego bloku.

Od tego czasu funkcjonariusze przeprowadzali różne czynności mające na celu ustalenie sprawców kradzieży. Przełom w tej sprawie nastąpił wczoraj. Wieczorem policjanci kryminalni ustalili i zatrzymali dwóch sprawców kradzieży. Są to 19-letni mieszkańcy Gniezna Tomasz P. i Krzysztof C.

Podczas przeszukania mieszkania i innych pomieszczeń należących do Tomasza P. stróże prawa ujawnili 3 rowery i kilka sztuk części rowerowych. Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyźni sprzedali kilka części aluminiowych i stalowych elementów skradzionych jednośladów w jednym z gnieźnieńskich punktów skupu złomu. Dostali za nie 60 zł.

Sprawa jest w toku.

Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.