Porady prewencyjne przed Dniem Wszystkich Świętych - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Porady prewencyjne przed Dniem Wszystkich Świętych

Data publikacji 29.10.2013

Przykładowy obrazGnieźnieńscy policjanci apelują o ostrożność w związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych.Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie apelują o czujność i rozwagę. Chwila naszej nieuwagi to okazja dla złodzieja.

Wybierając się na cmentarze zabierajmy tylko to, co będzie nam potrzebne i niezbędne.

Ponadto na parkingach w samochodach osobowych nie pozostawiajmy cennych przedmiotów w polu widzenia, aby nie kusiły złodzieja do wybicia szyby i ich kradzieży.

Wykonując prace porządkowe na cmentarzu należy zwracać szczególną uwagę na swoje podręczne rzeczy tj. torebki, saszetki, telefony komórkowe, dokumenty, które są pozostawiane najczęściej na ławkach w pobliżu grobów lub na pomnikach. Pamiętajmy o tym, aby pieniądze, dokumenty czy telefon komórkowy trzymać w wewnętrznej kieszeni ubrania. Na pewno utrudnimy w ten sposób złodziejowi ewentualną próbę kradzieży.

Jest to także czas przygotowania się kierowców do podróży, często w odległe regiony kraju, ale także i na miejscowe cmentarze. Policjanci przypominają, że kierujący muszą zwracać uwagę na stan i widoczność drogi, warunki atmosferyczne oraz natężenie ruchu. Kierowca ma również obowiązek utrzymywać odstęp niezbędny do uniknięcia zderzenia w razie hamowania lub zatrzymania się poprzedzającego pojazdu.Pamiętajmy o tym, by dostosować prędkość jazdy do warunków pogodowych, zachować bezpieczne odległości między pojazdami i sprawdzić auto przed wyjazdem. Podczas jazdy korzystać zgodnie z przepisami ze świateł w które wyposażony jest nasz samochód. Nie zapominajmy także o pasach bezpieczeństwa i fotelikach do bezpiecznego przewożenia dzieci. Piesi zobowiązani są do korzystania z chodników i przechodzenia przez jezdnię w miejscach dozwolonych.

 

 

Przykładowy obraz