Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie "Bezpiecznego Weekendu"

Data publikacji 27.12.2010
Święta Bożego Narodzenia w powiecie gnieźnieńskim przebiegły bardzo spokojnie i bezpiecznie. Doszło do sześciu kolizji drogowych, funkcjonariusze zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Zdarzeń kryminalnych także było zdecydowanie mniej niż w inne niż świąteczne dni.

 

 

 

 

W działaniach Bezpieczny Weekend wzięli udział funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego, prewencji, komisariatów policji, żandarmerii wojskowej i straży miejskiej.Dużo mniejsze zagrożenie niż w poprzednich latach sprawiali podróżującym pijani kierowcy. Okazało się, że w powiecie gnieźnieńskim dwie osoby zdecydowały się na kierowanie pojazdem po wcześniejszym spożyciu alkoholu. 

W piątek, 24 grudnia br. o godz. 2.00 w nocy na ul. Warszawskiej w Gnieźnie funkcjonariusze wydziału prewencji zatrzymali Huberta K. u którego w organizmie było 1,5 promila alkoholu.   

Tego samego dnia o godz. 20.45 na ul. Pustachowskiej w Gnieźnie  kierujący samochodem osobowym marki Renault Kangoo, 39-letni Tomasz D. mając w organizmie 3, 47 promili alkoholu na śliskiej nawierzchni wpadł w poślizg i zatrzymał się po drugiej stronie drogi w zaspie śnieżnej.

 

 

 

 

Powrót na górę strony