Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

27-letnia gnieźnianka nie żyje. Zabił ją czad?

Data publikacji 20.12.2010
27-letnia mieszkanka Gniezna zmarła w szpitalu, po tym jak trafila do niego w ciężkim stanie.  Nie jest wykluczone, że zabił ją czad. Kobieta straciła przytomność podczas kąpieli. Wstępne ustalenia powodu tragedii wskazują na rozszczelnienie instalacji kominowej.

 

 

Gnieźnianka trafiła do szpitala w sobotę, 15 grudnia 2010 roku około godziny 15.00. Zaniepokojony ciszą mąż wszedł do łazienki i znalazł nieprzytomną żonę. Wezwane na miejsce pogotowie ratunkowe w stanie ciężkim przewiozło poszkodowaną do Szpitala Miejskiego w Gnieźnie na OIOM.  

Na miejsce ściągnięto strażaków. Badanie czujnikami wykryło w mieszkaniu bardzo wysokie stężenie  tlenku węgla. Rodzina 27-latki również została zabrana do szpitala, jednak po badaniu lekarskim zwolniono ją do domu.

 

Poszkodowaną kobietę nie udało się uratować. Zmarła w szpitalu. Policyjne czynności nadzoruje prokurator. Zlecił on przeprowadzenie sekcji zwłok w celu ustalenia przyczyny śmierci i powołał biegłego z zakresu kominiarstwa, który zbada szczelność przewodów kominowych i ustali stan techniczny piecyka gazowego tzw. junkersa. 

Ponownie apelujemy o sprawdzanie stanu pieców i przewodów kominowych.

Powrót na górę strony