Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani sprawcy kradzieży rozbójniczej

Data publikacji 14.12.2010
28-letni_gnieznianinPolicjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Gniezna, którzy dokonali kradzieży rozbójniczej w jednym z gnieźnieńskich marketów. Teraz grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

 

W sobotę, około 17.00 dyżurny policji przyjął zgłoszenie dotyczące kradzieży rozbójniczej w jednym z gnieźnieńskich marketów. Przybyli na miejsce funkcjonariusze potwierdzili zdarzenie i zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 24 i 28 lat. Obaj są mieszkańcami Gniezna. Łączną wartość wyceniono na prawie 300 złotych. 

Jak się okazało mężczyźni ci weszli do sklepu i udali się na dział z kosmetykami. Tam wkładali je do kieszeni, zabrali również DVD. Gdy przekroczyli linię kas i zamierzali wyjść ze sklepu ochrona poprosiła ich o przejście do innego pomieszczenia. Złodzieje zaczęli ich straszyć, grozić, a nawet bić. Funkcjonariusze referatu patrolowo – interwencyjnego, zatrzymali awanturników, a następnie przewieźli do komendy policji. 

Teraz zatrzymany 28-latek decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie, jego 24-letni kompan otrzymał dozór policji. 

Za kradzież rozbójniczą zgodnie z kodeksem karnym grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

 

28-letni_gnieznianin
 

 

Powrót na górę strony