Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usiłował włamać się do sklepu

Data publikacji 30.08.2011
sygnal.jpgPolicjanci referatu patrolowo – interwencyjnego zatrzymali 51-letniego mężczyznę, który próbował włamać się do jednego ze sklepów z artykułami AGD i RTV w Gnieźnie. Za próbę kradzieży z włamaniem grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

Przed godz. 22.00 mieszkaniec Gniezna usłyszał dźwięk zbijanej szyby. Szybko zorientował się, że hałas dochodził z pobliskiego sklepu ze sprzętem AGD i RTV. O próbie włamania powiadomił policję.

Na miejsce natychmiast został wysłany patrol policji. Po dotarciu na miejsce, stróże prawa zauważyli wybitą szybę i liczne ślady krwi w pobliżu. Funkcjonariusze zaczęli szukać sprawcy tego przestępstwa. Okazał się nim znany policji 51-letni gnieźnianin. 

Zatrzymany posiadał liczne rany cięte obu rąk, a jego odzież była poplamiona krwią. Przeprowadzone badanie wykazało 1,7 promila alkoholu w jego organizmie. Kierownik sklepu straty wycenił na 700 zł.

Po nocy spędzonej w policyjnej celi 51-latek usłyszał zarzut usiłowania włamania. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego czynu.

Powrót na górę strony