Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

87-latka straciła ponad 3 tys. złotych. Złodzieja szukają policjanci

Data publikacji 30.08.2011
uwaga_oszusci.jpgW Gnieźnie doszło do kolejnej kradzieży metodą na pracownika telekomunikacji. Seniorka, która wpuściła złodzieja do mieszkania straciła ponad 3 tys. zł.

 

 

 

Gnieźnianka policjantów powiadomiła o kradzieży zaraz po zdarzeniu. Jak tłumaczyła, kilka minut przed 12.00 do jej drzwi zapukał mężczyzna, który podał się za pracownika telekomunikacji.
Staruszka wpuściła go do środka. Złodziej powiedział, że jego firma zakłada dodatkową linię telefoniczną i musi zobaczyć gniazdo telefoniczne w mieszkaniu właścicielki. Gdy kobieta zaprowadziła go do pokoju poprosił o 270 zł, tłumacząc, że tyle kosztuje wymiana linii. Złodziej zrobił mały zamęt prosząc o przyniesienie narzędzi, w tym czasie ukradł portfel z pieniędzmi, oszczędności i dokumenty. Po chwili powiedział seniorce, że musi zejść na dół po gałkę. Gdy wyszedł kobieta zorientowała się, że została okradziona. Łączna suma strat wyniosła ponad 3 tys. zł.

Mężczyzna ma z wyglądu 40 – 45 lat, 170 cm wzrostu, jest krępej budowy ciała. Policja prosi o kontakt osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje w tej sprawie.

Radzimy jak uniknąć pomyłki: Nie otwierajmy osobom bez wcześniejszego awizowania. Jeśli chcemy kogoś wpuścić, nie bądźmy sami w domu. Zapraszamy pracownika, gdy widzimy, identyfikator z logo, zdjęciem, pełnymi danymi, numerem identyfikacyjnym, który można sprawdzić dzwoniąc pod infolinię.

Powrót na górę strony