Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczny Skorzęcin

Data publikacji 29.06.2010
W okresie od 25 czerwca do 31 sierpnia w Ośrodku Wypoczynkowym w Skorzęcinie trwa sezon wypoczynkowy. Oprócz wczasowiczów w słoneczne dni oraz weekendy udają się tam rodziny oraz młodzież. Mają tam zapewnione liczne atrakcje. Niestety na turystów czekają również zagrożenia.

Dlatego pamiętajmy, że wybierając się na plażę, wybierajmy plażę strzeżoną. Ale nawet tam, jeżeli opiekujemy się dziećmi, ani na chwilę nie powinniśmy spuszczać ich z oka, najlepiej, aby nie kąpały się same. W żadnym wypadku nie należy też kąpać się w miejscach zabronionych. Należy pamiętać, że alkohol plus kąpiel, może doprowadzić do tragedii, dlatego nigdy nie wchodźmy do wody będąc pod wpływem alkoholu. Przestrzegamy również przed skakaniem do wody na „główkę”. Skoki do nieznanego akwenu grożą nam urazem kręgosłupa. 

Na terenie Ośrodka nad bezpieczeństwem czuwa firma ochroniarska, którą wspomaga zreorganizowany system monitoringu. Policyjny patrol wodny mający do dyspozycji łódź motorową pełni służbę na jeziorze Niedzięgiel. Kontroluje on kąpiących korzystających ze sprzętu pływającego (kajaki, rowery wodne, łodzie) i wędkarzy odnośnie wymaganych uprawnień i stosownych zezwoleń. Komisariat Witkowo, który obsługuje zdarzenia do których doszło na terenie Ośrodka otrzymał wsparcie osobowe z Oddziałów Prewencji Policji w Poznaniu oraz Referatu Patrolowo – Interwencyjnego z Gniezna - w sumie 4 funkcjonariuszy. Dodatkowo Urząd Miasta i Gminy w Witkowie przeznaczył 9 900 zł na dodatkowe patrole płatne.W ostatni weekend z terenu Ośrodka skradziono Forda Espace. Przypominamy, by każdorazowo opuszczając pojazd włączyć alarm. Nie zostawiać żadnych dokumentów ani bagażu w pojeździe.Apelujemy również o rozwagę i zamykanie drzwi od domków na klucz.

Powrót na górę strony