Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działania prewencyjno - kontrolne

Data publikacji 28.06.2010
dziaania_prewencyjno_-_kontrolnePolicjanci z Komisariatu Policji w Witkowie przeprowadzili działania prewencyjno-kontrolne na drogach dojazdowych do Ośrodka Wypoczynkowego w Skorzęcinie. Głównym celem akcji, która prowadzona była w nocy z soboty na niedzielę było zapewnienie bezpieczeństwa i spokoju osobom wypoczywającym.

 

Policjanci skoncentrowali swoje działania na kontroli samochodów. Obserwowali trasy dojazdowe do Ośrodka i sprawdzali, czy kierujący pojazdami nie znajdują się pod działaniem alkoholu. Podczas działań mundurowi również legitymowali, sprawdzali bagaże oraz kontrolowali samochody pod kątem przewożenia przez kierowców środków odurzających.  
 
W wyniku przeprowadzonych działań w sobotę o godz. 22.45 zatrzymano 25-letniego mieszkańca Mogilna, który posiadał przy sobie 6 sztuk tabletek ekstazy. Postępowanie w tej sprawie jest w toku.

 

Tego samego dnia o godz. 23.30 polecenie do zatrzymania się do kontroli drogowej otrzymał kierujący Volkswagenem Golf. Mężczyzna nie zatrzymał się i zaczął się oddalać. Ucieczka zakończyła się na drzewie. Na szczęście dla 20-letniego kierowcy zakończyło się bez obrażeń ciała, za to w jego organizmie było 1,6 promila alkoholu. Bartłomiej B. prowadził pojazd wbrew sądowemu zakazowi prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. 20-latek został zatrzymany.

 

Policjanci zatrzymali również 2 dowody rejestracyjne.

Powrót na górę strony